Notebookcheck Logo

Mini LED głównie w monitorach dla graczy?

Z Tajwanu dochodzą kolejne prognozy odnośnie przyszłości rynku zbytu na diody mini LED wykorzystywane na potrzeby wyświetlaczy różnego typu.

Od dłuższego czasu tematyka podświetlania diodami mini LED obecna jest w mediach na całym świecie. Upłynęło już dość czasu, by zapowiedzi przekuto w produkty dostępne do zakupu od ręki (oczekiwane na jesieni 2019 roku; pokrywa się to z prognozą odnośnie rosnącego popytu). Teraz zaczęto mówić o tym, że matryce z mini LED jak najbardziej się pojawią w tym roku, ale w głównej mierze na potrzeby monitorów LCD dla graczy.

Dlaczego nie będzie to rynek smartfonów? Na chwilę obecną cena rozwiązań opartych o diody mini LED ma być zbyt wysoka (przynajmniej dla chińskich producentów). Inaczej rzecz ujmując - w podobnej cenie (też mają potanieć, czyli stać się bardziej dostępne w 2019 roku) można stosować sprawdzone w boju matryce OLED (na hasło OLED ludzie są gotowi więcej zapłacić a z mini LED może być różnie i sprawa dopiero zostanie zweryfikowana w praktyce).

Jeśli idzie o matryce do laptopów, wcześniejsze zapowiedzi producentów (wyświetlaczy a nie samych laptopów) są nadal aktualne (produkcja seryjna w 2019 roku).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 04 > Mini LED głównie w monitorach dla graczy?
Sylwester Cyba, 2019-04- 8 (Update: 2019-04- 8)