Notebookcheck

Laptopy z mini LED w 2020

Wiele produktów z podświetlaniem diodami mini LED miało zadebiutować w 2019 roku. W praktyce wyszło, że w laptopach takie matryce pokażą się w 2020 roku.
Sylwester Cyba,

Z dobrze poinformowanych źródeł (wytwórcy laptopów) wynika, że branża jest gotowa na adaptację matryc z podświetlaniem diodami mini LED. W przypadku laptopów decydujący ma być rok 2020. Na chwilę obecną nic już nie stoi na przeszkodzie temu, by wyświetlacze tego typu były montowane w komputerach przenośnych.

Na liście potencjalnych dostawców sprzętu z podświetlaniem diodami mini LED jest m.in. amerykańska firma Apple (potencjalni dostawcy to firmy Zhen Ding Tech, Uniflex, Flexium Interconnect i Career Technology). To zaś pociąga za sobą oczywiste konsekwencje, że konkurencja też już pracuje nad modelami laptopów wyposażonymi w ekrany z podświetlaniem mini LED (technologia flexible PCB lub ultra-thin PCB; to drugie z rozwiązań lepiej znosi nagrzewanie).

Źródło: DigiTimes

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > Laptopy z mini LED w 2020
Sylwester Cyba, 2019-12- 3 (Update: 2019-12- 3)