Notebookcheck Logo

Pineberry Pi HatDrive wprowadza obsługę NVMe do Raspberry Pi 5

Pineberry Pi debiutuje z górnym i dolnym HatDrive dla Raspberry Pi 5 SBC (Źródło obrazu: Pineberry)
Pineberry Pi debiutuje z górnym i dolnym HatDrive dla Raspberry Pi 5 SBC (Źródło obrazu: Pineberry)
Firma Pineberry Pi wprowadziła na rynek dwie nowe karty rozszerzeń Raspberry Pi 5 SBC. Nazwane Pineberry Pi HatDrive Top i Bottom, te HAT wprowadzają obsługę NVMe do komputera jednopłytkowego, umożliwiając zwiększenie pojemności pamięci masowej i lepszą wydajność.
Single-Board Computer (SBC) Accessory Launch

Pineberry Pi HatDrive Top i Bottom to dwie nowe karty rozszerzeń dla Raspberry Pi5. Dzięki obsłudze technologii NVMe zostały one zaprojektowane w celu zwiększenia pojemności pamięci masowej i wydajności SBC.

HatDrive Top zapewnia obsługę NVMe M-Key i jest kompatybilny z dyskami o rozmiarach 2230 i 2242. Trzyma się standardu wymiarów Raspberry Pi HAT, mierząc 65 mm x 56,50 mm. Wymiary te zapewniają bezproblemową kompatybilność z istniejącymi konfiguracjami.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, Pineberry Pi HatDrive Top może pomieścić PCIe x1 w standardach Gen3 i Gen2. Posiada również konstrukcję umożliwiającą układanie w stosy, dzięki czemu płyta może współpracować z innymi rozwiązaniami HAT. Jeśli chodzi o zasilanie, płyta rozszerzeń jest zgodna ze standardami M.2, oferując do 3 amperów na szynie zasilania 3,3 V.

Z drugiej strony, Pineberry Pi HatDrive Bottom może obsługiwać większe dyski M.2, w tym 2280 NVMe SSD. W tym celu płytka drukowana została nieznacznie powiększona i mierzy 90 mm x 56 mm. Nadal jednak zachowuje bezpośrednią kompatybilność z obudową Raspberry Pi 5.

Zarówno Pinebrry Pi HatDrive Top, jak i Bottom są dostarczane z zestawem akcesoriów. Zestaw ten zawiera kołki dystansowe, dedykowaną taśmę FPC PCIe i kołek dystansowy do montażu karty M.2. HAT są obecnie dostępne w przedsprzedaży w cenie odpowiednio 20 EUR i 25,99 EUR. Według konta firmy na Twitterzepłyty powinny zacząć być dostarczane na początku grudnia 2023 roku.

Zakup GeeekPi Raspberry Pi 4 8GB Kit na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > Pineberry Pi HatDrive wprowadza obsługę NVMe do Raspberry Pi 5
Abid Ahsan Shanto, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)