Notebookcheck Logo

EDATEC debiutuje z dwoma bezwentylatorowymi obudowami dla Raspberry Pi 5

Bezwentylatorowe obudowy EDATEC sprawiają, że Raspberry Pi 5 działa jeszcze lepiej
Bezwentylatorowe obudowy EDATEC mają sprawić, że Raspberry Pi 5 będzie działać jeszcze lepiej (źródło zdjęcia: EDATEC)
Nie da się zaprzeczyć, że Pi 5 jest najpotężniejszym z dotychczasowych Raspberry Pi. Ale SoC Broadcom BCM2712 ma potencjał, aby zaoferować jeszcze więcej dzięki optymalnemu rozwiązaniu chłodzenia. I właśnie w tym miejscu wkraczają niedawno wprowadzone na rynek bezwentylatorowe obudowy EDATEC.
Single-Board Computer (SBC)

EDATEC wprowadził na rynek dwie bezwentylatorowe obudowy dla Raspberry Pi 5: ED-Pi5Case-B i ED-Pi5Case-O. ED-Pi5Case-B ma niskoprofilową konstrukcję, ale zamkniętą obudowę. Z drugiej strony, ED-Pi5Case-O posiada dwa radiatory na górze i ma otwartą obudowę.

Obie bezwentylatorowe obudowy EDATEC dla Raspberry Pi 5 są wykonane z aluminium. Dostępne są w kolorze czarnym lub srebrnym. Mimo że jedna z nich ma zamkniętą obudowę, obie oferują szybki i łatwy dostęp do wszystkich portów SBC. Obejmuje to złącza MPI, nagłówek GPIO, nagłówek PoE i złącze PCIe FPC.

Jeśli chodzi o wydajność chłodzenia, EDATEC twierdzi, że ED-Pi5Case-B może obniżyć temperaturę pracy w zakresie od 20 ° C do 25 ° C. Z drugiej strony ED-Pi5Case-O może obniżyć temperaturę nawet o 15 ° C.

Producent nie podał jednak konkretnego punktu odniesienia. Dlatego można bezpiecznie założyć, że punktem odniesienia jest Raspberry Pi 5 bez żadnego wentylatora lub radiatora.

Poza tym obudowy EDATEC dla Raspberry Pi 5 mają trzy podkładki termiczne. Obejmują one moduł bezprzewodowy, Broadcom BCM2712 CPUi PMIC. Na spodzie SBC znajduje się również silikon przewodzący ciepło.

Bezwentylatorowa obudowa EDATEC ED-Pi5Case-B posiada również czarne plastikowe okno. Jest ono umieszczone na górze, bezpośrednio nad modułem bezprzewodowym. EDATEC twierdzi, że jest tam, aby obudowa korzystała "z silnej łączności WiFi i Bluetooth". ED-Pi5Case-O nie ma tego okna, ponieważ ma otwartą konstrukcję.

Jeśli chodzi o dostępność, EDATEC sprzedaje ED-Pi5Case-B za 18 USD i ED-Pi5Case-O za 10 USD na AliExpress. Więcej informacji na temat tych bezwentylatorowych obudów znajdą Państwo na oficjalnej stronie https://www.edatec.cn/en/ac/.

Proszę zakupić Raspberry Pi 4 Model B od Amazon

Podział EDATEC ED-Pi5Case-O
Podział EDATEC ED-Pi5Case-O (źródło obrazu: EDATEC)
Podział EDATEC ED-Pi5Case-B
Podział EDATEC ED-Pi5Case-B (źródło obrazu: EDATEC)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > EDATEC debiutuje z dwoma bezwentylatorowymi obudowami dla Raspberry Pi 5
Abid Ahsan Shanto, 2023-11- 8 (Update: 2023-11- 8)