Notebookcheck Logo

Sipeed Longan Pi 3H: Alternatywa dla Raspberry Pi z pełnowymiarowymi portami

Sipeed Longan Pi 3H: Komputer jednopłytkowy z wieloma złączami
Sipeed Longan Pi 3H: Komputer jednopłytkowy z wieloma złączami
Longan Pi 3H to nowy komputer jednopłytkowy w kompaktowej obudowie. Model ten oferuje jednak pełną łączność - i niespodziankę. Jako alternatywa dla Raspberry Pi Zero, sposób wykorzystania SBC zależy od konkretnego zastosowania.
Single-Board Computer (SBC) ARM

W ofercie firmy Sipeed pojawił się nowy komputer jednopłytkowy - Longan Pi 3H. Ściśle mówiąc, jest to płyta nośna, do której przymocowany jest odpowiedni układ obliczeniowy. Jako SoC zastosowano Allwinner H618, który ma cztery rdzenie Cortex A53 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz każdy. Za przetwarzanie grafiki odpowiada procesor graficzny Mali-G31 MP2. W zależności od wybranej konfiguracji, pamięć RAM LPDDR4 wynosi 2 lub 4 GB. Co jest absolutnym standardem w przypadku tego typu płyt, dostępne jest gniazdo kart microSD, a Sipeed Longan Pi 3H można również rozszerzyć o 32 GB pamięci eMMC

Pod względem budowy. system jest mniej więcej taki sam jak Raspberry Pi Zero, ale wyższy. Połączenia są w typowej formie. Zainstalowano port Gigabit Ethernet, a także dwa porty USB 2.0 i jeden HDMI 2.0, co oznacza, że można przesyłać treści graficzne w wysokiej rozdzielczości. Zasilanie jest zwykle dostarczane przez USB typu C, a zatem 5 woltów.

Połączenia bezprzewodowe są możliwe dzięki WiFi 6, a Bluetooth 5.2 pozwala na podłączenie zewnętrznego zestawu słuchawkowego. Nagłówek pinów do podłączania czujników i siłowników jest kompatybilny z Raspberry Pi i obsługuje między innymi I2C, SPI i UART.

Model jest już dostępny do bezpośredniego importu w cenie początkowej nieco poniżej 20 USD plus koszty wysyłki. Dostawa powinna być stosunkowo szybka i nastąpić w ciągu dwunastu dni.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Sipeed Longan Pi 3H: Alternatywa dla Raspberry Pi z pełnowymiarowymi portami
Silvio Werner, 2023-12-31 (Update: 2023-12-31)