Notebookcheck Logo

Panasonic Lumix S9: kompaktowy aparat pełnoklatkowy, o którym mówi się, że 22 maja powalczy z Fujifilm X100VI o koronę twórcy treści

Kolejna premiera aparatu Panasonic wydaje się kłaść duży nacisk na kolor, być może w świetle niedawnego sukcesu Fujifilm z symulacjami filmowymi. (Źródło zdjęcia: Panasonic via Digital Camera World)
Kolejna premiera aparatu Panasonic wydaje się kłaść duży nacisk na kolor, być może w świetle niedawnego sukcesu Fujifilm z symulacjami filmowymi. (Źródło zdjęcia: Panasonic via Digital Camera World)
Nowa plotka Panasonic sugeruje, że nadchodzący Panasonic Lumix S9 pojawi się 22 maja z pełnoklatkowym sensorem i mocowaniem L-Mount. Ma on bezpośrednio rzucić wyzwanie Fujifilm X100VI dzięki kompaktowym rozmiarom, podobnej cenie i przyciskowi LUT zamiast symulacji filmów Fujifilm. Zaproszenie prasowe na premierę brzmi "Uchwyć prawdziwy kolor"
Camera Leaks / Rumors Gadget Touchscreen

Panasonic niedawno wysłał zaproszenia na wydarzenie z hasłem "Uchwyć prawdziwe kolory", a teraz nowa plotka od popularnego leakera Andrea Pizzini dostarczył dodatkowych informacji na temat nadchodzącej premiery kamery, która wydaje się zapewniać dobrą równowagę dla twórców treści.

Według raportu, Panasonic Lumix S9 zostanie zaprezentowany 22 maja o godzinie 14:00 GMT. Zdjęcia nadchodzącego pełnoklatkowego aparatu jeszcze nie wyciekły, więc tak naprawdę nie wiemy, czego się spodziewać z fizycznego punktu widzenia, ale Pizzini twierdzi, że S9 będzie nieco mniejszy niż nawet Fujifilm X100VI (obecnie notowany na 1,599.99 USD w Best Buy), ale zrezygnuje z EVF, prawdopodobnie w celu obniżenia kosztów.

Rzekomo będzie również wyposażony w przycisk LUT, ale jak dokładnie będzie to działać - stosowanie pojedynczego LUT, przełączanie się między różnymi LUT lub po prostu wywoływanie menu ekranowego - nie jest jasne, ale prawdopodobnie będzie to również dobrodziejstwo dla twórców wideo.

Wykluczenie wizjera elektronicznego ma sens w przypadku kamery skierowanej do młodszych odbiorców i twórców treści, ale oznacza to, że możemy również spodziewać się pewnego stopnia artykulacji ekranu, aby zoptymalizować ergonomię pod kątem wideo.

Co więcej, choć Lumix S9 będzie rzekomo korzystał z pełnoklatkowego sensora, będzie to podobno matryca 24 MP, ograniczając rozdzielczość wideo do czegoś podobnego do rozdzielczości wideo 6,2K Fujifilm X-S20 za 1299,95 USD. Pizzini twierdzi również, że cena będzie o około 200-300 USD niższa niż w przypadku Panasonic Lumix S5II, który został wprowadzony na rynek w cenie 1 999 USD, ale można go kupić za 1 799,99 USD w Best Buy, co stawia nadchodzący Lumix S9 w tej samej cenie co Fujifilm X100VI. To powiedziawszy, cena ta nie obejmuje wymaganego obiektywu L-Mount.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Panasonic Lumix S9: kompaktowy aparat pełnoklatkowy, o którym mówi się, że 22 maja powalczy z Fujifilm X100VI o koronę twórcy treści
Julian van der Merwe, 2024-05-14 (Update: 2024-05-14)