Notebookcheck Logo

Panasonic Lumix S9 z IBIS wraz z nowym obiektywem zmiennoogniskowym typu pancake, idealnym do fotografii ulicznej

Firma Pansonic podobno wprowadzi na rynek nowy obiektyw wraz z nadchodzącym pełnoklatkowym aparatem Lumix S9 22 maja. (Źródło zdjęcia: Panasonic)
Firma Pansonic podobno wprowadzi na rynek nowy obiektyw wraz z nadchodzącym pełnoklatkowym aparatem Lumix S9 22 maja. (Źródło zdjęcia: Panasonic)
Nowa plotka głosi, że nadchodzący kompaktowy pełnoklatkowy aparat Lumix S9 firmy Panasonic będzie wyposażony w IBIS i zostanie wprowadzony na rynek wraz z równie kompaktowym obiektywem zmiennoogniskowym 18-40 mm typu pancake z mocowaniem L-Mount. Obiektyw i aparat prawdopodobnie trafią do sprzedaży jako zestaw po wcześniej zapowiadanym ogłoszeniu 22 maja i brzmią, jakby tworzyły średni zestaw hybrydowy ogólnego przeznaczenia.
Camera Leaks / Rumors Gadget Accessory

Niedawno pojawiły się szczegółowe informacje na temat Panasonic Lumix S9, sugerujące, że nowy pełnoklatkowy aparat skoncentrowany na twórcy został zaprezentowany przez firmę Panasonic 22 maja. Podczas gdy wcześniej plotkowano o 24 MP sensorze Panasonic S5 II, nowa plotka od płodnego leakera Andrea Pizzini na YouTube twierdzi, że Panasonic Lumix S9 będzie również wyposażony w IBIS i zostanie wprowadzony na rynek z zupełnie nowym kompaktowym obiektywem zmiennoogniskowym zaprojektowanym specjalnie do sparowania z Lumix S9.

Najnowsze plotki głoszą, że 22 maja Panasonic zaprezentuje obiektyw zmiennoogniskowy 18-40 mm, który będzie sprzedawany wraz z aparatem Panasonic Lumix S9 i potencjalnie w zestawie z nim. Najbliższym obiektywem szerokokątnym obecnej generacji od Panasonic jest obiektyw S Series PRO 16-35 mm F4 L-Mount L, który kosztuje 997,99 USD na Amazon, pomimo 33% zniżki. Jest to jednak dalekie od obiektywu kitowego, więc sensowne byłoby, aby obiektyw towarzyszący Lumix S9 był nieco tańszy, podobnie jak Panasonic Lumix S 20-60 mm F3.5-5.6, który w momencie pisania tego tekstu kosztuje 499,99 USD.

Twierdzenia Pizziniego o stabilizacji obrazu w aparacie Lumix S9 nie są poparte żadną oceną CIPA dla przystanków, ale nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Lumix S9 miał taką samą 6,5-stopniową ocenę IBIS jak Panasonic S5II(obecnie 1799,99 USD w Best Buy), ponieważ wydaje się, że używa tego samego czujnika.

Ponieważ zarówno Lumix S9, jak i towarzyszący mu obiektyw zmiennoogniskowy 18-40 mm mają kompaktową obudowę, wydaje się, że Panasonic będzie celował bezpośrednio w ten sam tłum twórców internetowych, co Fujifilm X100VI. Panasonic dodaje nawet przycisk LUT i tym razem wkłada wiele pracy w naukę o kolorach.

Podczas gdy Lumix S9 nie ma mieć wizjera elektronicznego, jak X100VI, cena ma być podobno zbliżona do X100VI, co oznacza, że powinien być przyzwoitą alternatywą dla X100VI alternatywą dla X100VIszczególnie dla tych, którzy chcą wykonywać więcej zdjęć hybrydowych i wideo niż typowy właściciel X100VI.

Lumix S9 zostanie również wprowadzony na rynek wkrótce po rzekomym Fujifilm X-T50, który ma wiele takich samych specyfikacji jak X100VI i 1,699.99 USD Fujifilm X-T5, choć podobno ma nieco większą powierzchnię niż jego odpowiednik w stylu dalmierza. Konkurencja w segmencie wysokowydajnych, kompaktowych aparatów prosumenckich zdecydowanie się zaostrza, co może być tylko dobrą wiadomością dla konsumentów - zwłaszcza na rynku, na którym niedobory spowodowały wzrost cen aparatów Fujifilm do ponad dwukrotnego poziomu Aparatów Fujifilm do ponad dwukrotnie wyższej cenę.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 05 > Panasonic Lumix S9 z IBIS wraz z nowym obiektywem zmiennoogniskowym typu pancake, idealnym do fotografii ulicznej
Julian van der Merwe, 2024-05-15 (Update: 2024-05-15)