Notebookcheck Logo

Nvidia buduje nową jednostkę, aby dostarczać ChatGPT, Microsoft, Google i Meta niestandardowe chipy AI

Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core (źródło obrazu: Nvidia Corp)
Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core (źródło obrazu: Nvidia Corp)
Nvidia, wiodący globalny projektant i dostawca chipów AI, tworzy nową jednostkę biznesową, która skupi się na tworzeniu niestandardowych chipów dla firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze i innych firm. Posunięcie to ma na celu wyrzeźbienie kawałka szybko rozwijającej się branży niestandardowych chipów AI.
AI Business Nvidia GPU

Nvidia utworzyła nową jednostkę biznesową zajmującą się tworzeniem niestandardowych chipów dla firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze i innych firm, w tym potężnych procesorów sztucznej inteligencji (AI). Posunięcie to zostało podjęte w celu zabezpieczenia się przed rosnącą liczbą firm próbujących ją prześcignąć i zabezpieczenia części szybko rozwijającej się branży niestandardowych chipów AI.

Klienci Nvidii, w tym OpenAI, Microsoft, Alphabeti Meta Platforms, spieszyli się, aby zabezpieczyć ograniczoną ilość swoich chipów, aby konkurować na szybko rozwijającym się rynku generatywnej sztucznej inteligencji. Mając pod kontrolą około 80% rynku wysokiej klasy chipów AI, wartość giełdowa Nvidii wzrosła w tym roku o 40% do 1,73 bln USD, po ponad trzykrotnym wzroście w 2023 roku.

Dla wielu dużych klientów procesory H100 i A100 służą jako wszechstronny, uniwersalny procesor AI. Jednak firmy IT tworzą obecnie niestandardowe układy wewnętrzne, aby spełnić określone wymagania. Może to pomóc w zmniejszeniu zużycia energii, kosztów projektowania i czasu.

Nvidia stara się teraz pomóc tym firmom w tworzeniu unikalnych chipów AI, które zostały przekazane konkurencyjnym firmom, takim jak Marvell Technology i Broadcomwedług anonimowych źródeł, którym nie pozwolono wypowiadać się publicznie.

GIGABYTE G6 KF: 16-calowy laptop dla graczy, wyposażony w potężny silnik graficzny GeForce RTX 4060, jest już dostępny na Amazon z 20% obniżką ceny do 881,99 USD, zapewniając wprowadzenie do świata wysokowydajnych procesorów Nvidia.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Nvidia buduje nową jednostkę, aby dostarczać ChatGPT, Microsoft, Google i Meta niestandardowe chipy AI
Robert Gelo, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)