Notebookcheck Logo

Nowa funkcja oparta na sztucznej inteligencji podobno pojawi się w YouTube Music

Czy funkcje sztucznej inteligencji wnoszą wartość dodaną do YouTube Music? (Źródło zdjęcia: Alvaro Reyes na Unsplash)
Czy funkcje sztucznej inteligencji wnoszą wartość dodaną do YouTube Music? (Źródło zdjęcia: Alvaro Reyes na Unsplash)
Chcąc po raz kolejny wykorzystać sztuczną inteligencję, aby spróbować wyprzedzić konkurencję, Google testuje nową funkcję "Any way you like", która dostarcza generowane przez sztuczną inteligencję stacje radiowe dostosowane do osobistych gustów i preferencji słuchacza.
Smartphone Tablet iOS Android

Sztuczna inteligencja rozwija się w zawrotnym tempie i Google nie jest od tego zwolnione, wprowadzając wkrótce bardzo pożądaną funkcję w postaci list odtwarzania generowanych przez sztuczną inteligencję do swojej usługi YouTube Music. Nowa funkcja ma nosić nazwę "Zapytaj o muzykę w dowolny sposób".

YouTube Music nie będzie pierwszą usługą, która wprowadzi playlisty generowane przez sztuczną inteligencję, ale prawie na pewno nie będzie ostatnią. Spotify wdrożyło bardzo podobną funkcję nie tak dawno temu. Google ma nadzieję, że "Zapytaj o muzykę w dowolny sposób" będzie w stanie zapewnić bardziej dokładne i trafne wyniki niż podobne funkcje oferowane przez konkurencję.

Podczas gdy niewielu użytkowników ma na razie dostęp do tej funkcji, ich raporty wskazują, że wymaga ona jeszcze wiele pracy, a jeden z użytkowników przesłał monit "Queer hip-hop beats" i w rezultacie otrzymał więcej utworów zorientowanych na kluby niż hip-hop. Biorąc pod uwagę, że funkcja ta jest nadal w fazie wczesnych testów, firma ma jeszcze czas na dopracowanie szczegółów i potencjalne przekształcenie jej w doświadczenie, które jest nie tylko użyteczne, ale także czymś, bez czego słuchacze nie mogą żyć.

Obecnie nic nie wskazuje na to, kiedy funkcja ta zostanie udostępniona szerszej publiczności.

Firma należąca do Alphabet jest zajęta wprowadzaniem wszelkiego rodzaju funkcji YouTube Premium users on Android get new 'Jump Ahead' button, Picture-in-picture mode for Shorts , takich jak "Ty śpiewasz, my gramy", która pozwala użytkownikowi zaśpiewać piosenkę, którą chce usłyszeć, a YouTube Music wykrywa ją dla niego i odtwarza, zapewniając wrażenia podobne do Shazam.

Sztuczna inteligencja + prostota = geniusz (źródło obrazu: Igor Omilaev na Unsplash)
Sztuczna inteligencja + prostota = geniusz (źródło obrazu: Igor Omilaev na Unsplash)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Nowa funkcja oparta na sztucznej inteligencji podobno pojawi się w YouTube Music
Jonathan Bester, 2024-07- 9 (Update: 2024-07- 9)