Notebookcheck Logo

Youtuber bada, w jaki sposób uruchamianie Linuksa z Dysku Google może wywołać zmiany w posiadaniu komputerów PC

Źródło obrazu: Arch, Google - edytowane
Źródło obrazu: Arch, Google - edytowane
Najnowszy film od Mental Outlaw bada, co oznacza możliwość uruchamiania systemu z Dysku Google, jak to jest możliwe i jak ten dowód słuszności koncepcji może wpłynąć na przyszły sprzęt komputerowy.
Software Linux / Unix

W rzeczywistości możliwe jest uruchomienie systemu operacyjnego w chmurze za pomocą Dysku Google. Dowód koncepcji pochodzi z niedawno opublikowanego wpisu na blogu "Ersei 'n Stuff", który szczegółowo opisuje podróż i proces uruchamiania Arch Linux, a lekkiej linuksa, bezpośrednio z Dysku Google. Jednakże, Mental Outlaw zwraca uwagę, że proces ten odbiega od tradycyjnej sekwencji rozruchowej bardziej niż tylko uruchamianie systemu z Dysku Google. Wyjaśnia, że laptop używany w procesie rozruchu wykorzystuje lokalnie przechowywany initramfs jądra Linux do uruchomienia FUSE. FUSE służy do montowania systemu plików Linux znajdującego się na Dysku Google w celu zakończenia procesu "rozruchu".

Przedstawiając ten proces, Mental Outlaw twierdzi, że jest to "mały krok w kierunku cienkich komputerów klienckich w chmurze" dla szerszej branży technologicznej. Cienkie urządzenia klienckie to urządzenia takie jak Chromebooki Google lub dowolne podobne urządzenie, które opiera się na przetwarzaniu w chmurze dla większości swoich procesów. Mental Outlaw stwierdził następnie, że uruchamianie systemu operacyjnego z chmury otwiera "zarówno pozytywne, jak i negatywne" możliwości. Jedną z korzyści jest to, że system operacyjny będzie miał taki sam poziom ochrony jak dane przechowywane w chmurze. Ponadto, jeśli system operacyjny przestanie działać lub zostanie naruszony, system operacyjny może zostać uruchomiony z wcześniej działającej migawki. Mental Outlaw wspomina, że funkcja migawki może złagodzić ataki ransomware i że systemy te będą w stanie wykorzystać aktualizacje antywirusowe pochodzące z chmury, podobne do tych, które można znaleźć w programie Microsoft Defender.

Dla Mental Outlaw pierwszym negatywnym aspektem przetwarzania w chmurze jest to, że "tak naprawdę nie można nazwać go swoim komputerem ani pamięcią masową", ponieważ rzeczywisty sprzęt do przechowywania danych jest własnością firm takich jak Google, Microsoft lub innych dostawców systemów chmurowych. Ponieważ system operacyjny jest usługą w chmurze, Mental Outlaw obawia się, że dane użytkownika, prywatność, a nawet możliwość uruchomienia komputera będą kontrolowane przez gigantów technologicznych. Podobnie jak w przypadku większości nowych usług w ostatnich latach, Mental Outlaw ostrzega, że "obietnica dodatkowego bezpieczeństwa i wygody" znaleziona w chmurze obliczeniowej odbywa się kosztem wolności użytkownika. Aby obejrzeć pełne wideo lub uzyskać więcej informacji, proszę zapoznać się z poniższymi zasobami.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 07 > Youtuber bada, w jaki sposób uruchamianie Linuksa z Dysku Google może wywołać zmiany w posiadaniu komputerów PC
Stephen Pereyra, 2024-07-10 (Update: 2024-07-10)