Notebookcheck Logo

Mobvoi nakreśla nowy harmonogram wydania Wear OS 3 dla tylko smartwatchów TicWatch E3 i TicWatch Pro 3 Ultra

Nie wszystkie smartwatche Mobvoi ze Snapdragonem Wear 4100 mają otrzymać Wear OS 3. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Nie wszystkie smartwatche Mobvoi ze Snapdragonem Wear 4100 mają otrzymać Wear OS 3. (Źródło obrazu: NotebookCheck)
Wygląda na to, że Mobvoi ustaliło przybliżoną datę, kiedy zacznie aktualizować niektóre ze swoich istniejących smartwatchów do Wear OS 3. Z jakiegoś powodu firma pominęła oryginalny TicWatch Pro 3, pomimo jego podobieństwa do TicWatch Pro 3 Ultra i TicWatch E3.
Android Smartwatch Wearable Fail

Farsa z aktualizacją przez Mobvoi swoich dotychczasowych smartwatchów do Wear OS 3 trwa. Dla przypomnienia, Google ogłosiło w lipcu 2021 roku, że oczekuje, iż jego partnerzy zaczną aktualizować swoje smartwatche do Wear OS 3 "w połowie lub drugiej połowie 2022 roku". Grupa Fossil poniekąd osiągnęła to, zwijając Wear OS 3 do smartwatchów Gen 6 w październiku 2022 r, czyli wciąż później niż planowano. Tego samego nie można jednak powiedzieć o Mobvoi.

Jak "Gadgets & Wearables donosi, Mobvoi zaczęło informować niektórych właścicieli TicWatch, że Wear OS 3 będzie gotowy najwcześniej latem. Co gorsza, aktualizacja OS zmierza tylko do TicWatch E3 i TicWatch Pro 3 Ultra. Podobno klient z Czech otrzymał od Mobvoi następującą odpowiedź:

Zgodnie z informacjami, które nasz specjalista ds. produktów otrzymał bezpośrednio od producenta Mobvoi, producent postanowił nadać priorytet innym projektom. Aktualne informacje są takie, że aktualizacja planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

Aktualizacja będzie dostępna tylko dla modeli TicWatch Pro 3 Ultra i TicWatch E3.

Tym samym, zanim Mobvoi zaktualizuje te dwa smartwatche, może minąć nawet wrzesień. Niewytłumaczalnie, pozostawiłoby to oryginalne TicWatch Pro 3 na Wear OS 2, pomimo wykorzystania tego samego chipsetu co TicWatch E3 i TicWatch Pro 3 Ultra. Najwyraźniej Mobvoi skupia się na finalizowaniu TicWatch Pro 5, którego więcej szczegółów wyciekło w lutym.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 04 > Mobvoi nakreśla nowy harmonogram wydania Wear OS 3 dla tylko smartwatchów TicWatch E3 i TicWatch Pro 3 Ultra
Alex Alderson, 2023-04- 5 (Update: 2023-04- 5)