Notebookcheck Logo

Minisforum UM890 WE: Kompaktowy komputer z chłodzeniem wodnym

UM890 WE: Nowy mini PC wyposażony w chłodzenie wodne.
UM890 WE: Nowy mini PC wyposażony w chłodzenie wodne.
Minisforum zaprezentowało nowy mini PC, UM890 WE, który jest wyposażony w potężny APU od AMD, a także posiada chłodzenie wodne. Gwarantuje to wysoką i stabilną wydajność.
Mini PC Gaming

Minisforum zaprezentowało lub przynajmniej zapowiedziało UM890 WE, czyli nieco większy mini PC. Dokładne specyfikacje, w tym rozmiar, nie są jeszcze dostępne, ale szerokość obudowy prawdopodobnie będzie mniejsza niż 20 cm, podczas gdy wysokość prawdopodobnie będzie znacznie większa.

Jeśli chodzi o rzeczywiste wymiary, karta graficzna z pewnością zmieściłaby się w obudowie, ale Minisforum zrezygnowało z tego w przypadku UM890 WE. Zamiast tego producent wykorzystał miejsce na zintegrowany system chłodzenia wodnego, który ma odpowiednio chłodzić zainstalowany układ AMD Ryzen 9 8945HS, nawet przy dużym obciążeniu. Układ AMD Ryzen 9 8945HS to wysokiej klasy procesor/APU do notebooków oparty na architekturze Zen 4. 8 rdzeni może przetwarzać 16 wątków, a poszczególne rdzenie mogą taktować z częstotliwością do 5,2 GHz. Jest całkiem prawdopodobne, że AMD Ryzen 9 8945HS w UM890 WE nie będzie miał żadnych ograniczeń termicznych.

Z przodu obudowy komputera znajdują się dwa porty USB-A oraz port USB-C. Reklamowane są dwa porty USB 4, które można również wykorzystać do podłączenia monitorów. Dedykowane karty graficzne mogą być używane w postaci zewnętrznych GPU, dla których dostępny jest szybki port OCuLink. Wreszcie, na pokładzie znajdują się dwa porty RJ45 o maksymalnej szybkości przesyłania danych 2,5 GBit/s każdy.

Obecnie nie ma informacji na temat ceny lub dostępności, ale ten potężny mini PC raczej nie będzie tani.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Minisforum UM890 WE: Kompaktowy komputer z chłodzeniem wodnym
Silvio Werner, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)