Notebookcheck Logo

Minisforum UH185: Mini PC z WiFi 7 i 5 GBit/s obsługuje wydajne procesory Intel, karty graficzne OCuLink i jest wyposażony w konfigurowalny wyświetlacz

Minisforum UH185: Nowy mini PC.
Minisforum UH185: Nowy mini PC.
AtomMan UH185 Ultra to nowy mini PC od Minisforum. Mówi się, że możliwe jest użycie zewnętrznej karty graficznej, a dostępny jest wyświetlacz LCD, który rzekomo dostarcza informacji w czasie rzeczywistym, takich jak obciążenie procesora i czas.
Mini PC Intel

UH185 został już zapowiedziany przez Minisforum na CES 2024a teraz pojawiło się wiele nowych informacji na temat tego mini PC i jego osobliwego ekranu LCD. Model jest wyposażony w jeden z trzech nowoczesnych procesorów Intela, w zależności od tego, co wybiorą kupujący Intel Core Ultra 9 185H, Intel Intel Core Ultra 7 155H lub Intel Core Ultra 5 125H. Dwa gniazda są dostępne dla modułów pamięci DDR5 o prędkości do 5600 MHz i łącznej pojemności 96 GB.

Dostępne są również dwa gniazda na dyski SSD, w których można zainstalować jeden dysk SSD do formatu M.2 2280 i jeden dysk SSD do formatu M.2 2230. Dyski SSD są podłączone przez PCIe 4, co jest odpowiednie pod względem maksymalnej szybkości przesyłania danych. Zewnętrzne karty graficzne podłączane są przez port OCuLink, który, według testów przeprowadzonych przez nasz zespółmoże rzeczywiście przynieść wzrost wydajności, ale może też stanowić wąskie gardło.

Wszystkie rodzaje połączeń sieciowych są wyjątkowo mocne. Dostępne są nie tylko dwa porty Ethernet o maksymalnej szybkości przesyłania danych wynoszącej 5 GBit/s, ale także WiFi 7. Szybkie połączenia są więc praktycznie gwarantowane, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Niezwykłe jest również to, że zainstalowano ekran LCD o przekątnej ekranu 4 cale, który umożliwia wyświetlanie informacji w czasie rzeczywistym, takich jak obciążenie procesora i czas.

Kiedy dokładnie mini PC o wymiarach 145 x 145 x 48,6 mm zostanie wprowadzony na rynek, pozostaje niejasne. To samo tyczy się ceny.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Minisforum UH185: Mini PC z WiFi 7 i 5 GBit/s obsługuje wydajne procesory Intel, karty graficzne OCuLink i jest wyposażony w konfigurowalny wyświetlacz
Silvio Werner, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)