Notebookcheck Logo

Mini nowej generacji debiutuje z 9,4-calowym okrągłym wyświetlaczem OLED i obsługuje aplikację BMW AirConsole Gaming App

Nowy 9,4-calowy okrągły Mini Interaction Unit. (Źródło: Mini)
Nowy 9,4-calowy okrągły Mini Interaction Unit. (Źródło: Mini)
Mini uchyliło rąbka tajemnicy na temat całkowicie nowej konsoli centralnej, wyposażonej w duży, okrągły wyświetlacz OLED o średnicy 240 mm i przekątnej 9,4 cala. Nowy system jest zasilany przez niestandardową wersję Android Open Source Project (AOSP), aby zapewnić użytkownikom tradycyjny interfejs elektroniki użytkowej.
Android Gaming

Mini zaoferowało zapowiedź ulepszeń technologii wnętrza, które pojawią się w samochodach nowej generacji. Zrewitalizowana marka należąca do BMW jest synonimem zachowania dziedzictwa swoich samochodów zarówno pod względem stylistyki, jak i ogólnych właściwości jezdnych, jednocześnie wprowadzając markę w 2021 wiek z nowoczesnymi funkcjami. Firma wykazuje obecnie oznaki spowolnienia w tym kierunku, debiutując swoją pierwszą konsolę centralną OLED. Podczas gdy ostatnie iteracje tego klastra zrezygnowały już z całkowicie analogowego podejścia z przeszłości, wykorzystując prostokątny ekran LCD dla części okrągłego klastra, po raz pierwszy został on całkowicie przekształcony w panel cyfrowy - i w rezultacie wygląda uderzająco.

Wyświetlacz zasilany jest całkowicie nowym systemem operacyjnym, który Mini nazywa Systemem Operacyjnym 9. Co ciekawe, jest on zbudowany na Android Open Source Project (AOSP), z myślą o przestrzeganiu standardowych interfejsów elektroniki użytkowej. Mini nazywa język projektowania "Charismatic Theming" ze statycznymi i dynamicznymi elementami wykonanymi w celu integracji z okrągłą obudową panelu OLED o średnicy 240 mm. Kierowcy będą mogli korzystać z maksymalnie ośmiu modeli Mini Experience, które oferują interfejsy użytkownika deski rozdzielczej, w tym Core, Go-Kart, Green, Balance, Vivid, Personal i Trail, z których każdy ma inny wygląd i styl, aby zapewnić zabawne i wciągające wrażenia z jazdy.

Kolejną charakterystyczną funkcją, która wykorzystuje 9,4-calowy wyświetlacz OLED, jest nowa funkcja gier AirConsole, wprowadzana również w innych samochodach BMW. Użytkownicy podłączają swoje smartfony za pomocą kodu QR wyświetlanego na wyświetlaczu, a następnie używają ich jako kontrolerów do grania w gry na dużym wyświetlaczu, nawet w trybie wieloosobowym. Proste gry obejmują Go-Kart Go, Golozo i Overcooked.Mini OS 9 zawiera również inteligentnego asystenta osobistego Mini, którego można przywołać za pomocą frazy "Hey Mini" lub naciskając przycisk push-to-talk. Towarzyszy mu również wizualnie na wyświetlaczu OLED stylizowana reprezentacja logo Mini lub Spike, uroczy animowany pies.

Można się spodziewać, że nowy pakiet technologiczny Mini pojawi się w następnej generacji Mini, która zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Zestaw Lego Creator Mini Cooper Car można kupić w sklepie Amazon za 355 USD.

Tryb gry na konsoli Mini AirConsole. (Źródło: Mini)
Tryb gry na konsoli Mini AirConsole. (Źródło: Mini)
Tryby doświadczenia Mini. (Źródło: Mini)
Tryby doświadczenia Mini. (Źródło: Mini)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > Mini nowej generacji debiutuje z 9,4-calowym okrągłym wyświetlaczem OLED i obsługuje aplikację BMW AirConsole Gaming App
Sanjiv Sathiah, 2023-07-31 (Update: 2023-07-31)