Notebookcheck Logo

Walka o rynek monitorów dla graczy w 2020?

W 2020 roku może nastąpić nadpodaż na rynku monitorów LCD dla graczy komputerowych.

Ostatnio pisałem, że na rynku monitorów LCD dla graczy jest koniunktura. Dobre wyniki sprzedaży i związany z tym optymizm na przyszłość. To mogło zachęcić konkurencję do wejścia na ten rynek. W branży mówi się o tym, że wielu wytwórców wyspecjalizowanych w matrycach do telewizorów przestawia linie montażowe na sprzęt dla posiadaczy komputerów (zewnętrzne monitory LCD). Mowa o takich firmach jak BOE Technology (maatryce 23,8" i 27"), CEC-Panda LCD Technology, China Star Optoelectronics Technology (CSOT; matryce 23,8" a później 21,5", 27" i 32") i LG Display (monitory bezramkowe i matryce IPS).

Lista firm wskazana wyżej jest już długa, ale to nie koniec. Kolejne na poważnie biorą pod uwagę przestawienie linii produkcyjnych matryc LTPS, by sprostać potrzebom zgłaszanym na rynkach laptopów i monitorów zewnętrznych. Tu chodzi o tylko trzy firmy, ale za to dobrze znane posiadaczom komputerów przenośnych - JDI, AU Optronics (AUO) i Innolux. Dwie z końca listy chcą wykorzystać starsze linie 5G i 6G (z matryc TV na matryce IT; częściowo mogą być to matryce z podświetlaniem mini LED).

Mało? Firma Samsung Display też chce dołączyć do walki o rynek graczy komputerowych. Tu mowa o przestawieniu linii 8.5G (tak się rozpoznaje, na ile zaawansowana jest matryca w telewizorze) z TV na monitory LCD.

Zamieszanie bierze się z prognoz sprzedaży na rok 2020. Zapotrzebowanie na matryce dla graczy komputerowych ma wzrosnąć o ok. 90% (2020) podczas gdy w tym roku było to ok. 50-65% (2019).

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > Walka o rynek monitorów dla graczy w 2020?
Sylwester Cyba, 2019-12-14 (Update: 2019-12-14)