Notebookcheck Logo

Windows 10 za darmo dla testerów

Microsoft docenił pracę testerów i ma im do zaoferowania darmowy system Windows 10 (Home lub Pro) w zamian za udział w jego testowaniu i, tym samym, ulepszaniu.

Ostatnio było głośno o ikonce aktualizacji do Windows 10, która pojawiła się w komputerach z systemami Windows 7, 8 i 8.1. Teraz Microsoft zaskoczył kolejną niespodzianką. Tym razem to możliwość zdobycia klucza i kopii systemu bez wydawania ani złotówki. Jak już napisałem we wstępie, chodzi o instalację wydania testowego i zezwolenie firmie Microsoft na zbieranie informacji związanych z jego pracą i aktywnością samego użytkownika.

Oficjalna data premiery systemu Windows 10 to 29 lipca 2015 roku. Do tego czasu aktualny jest udział w programie Windows Insider. Zaraz po premierze Windows 10 testerzy uzyskają dostęp do efektów pracy nad jego następcą i zachowają możliwość korzystania z "dziesiątki" i to całkowicie legalnie. Instalując system od zera (z udostępnionego po premierze obrazu ISO) lub aktualizując system Windows 10 Insider Preview.

Tego swego rodzaju promocją nie są objęci testerzy Windows 10 w wydaniu Enterprise. Tu należy uzyskać licencję na normalnych zasadach, czyli odpłatnie.

Na koniec warto dodać, że przeglądarka internetowa szykowana pod nazwą roboczą "Project Spartan" uzyskała oznaczenie Microsoft Edge. W związku ze zmianą nazwy należy zabezpieczyć listę ulubionych stron i przenieść je ręcznie do katalogu %nazwa_konta%/Ulubione (Favorites w przypadku oryginalnego interfejsu użytkownika).

Źródło: MicrosoftUbergizmo

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2015 06 > Windows 10 za darmo dla testerów
Sylwester Cyba, 2015-06-22 (Update: 2015-10- 8)