Notebookcheck

MS: kolejny patent dla Surface

Firma Microsoft opatentowała obsługę interfejsu dotykowego bez potrzeby klikania w ekran.
Sylwester Cyba,

Tytułowy patent pochodzi z początku 2016 roku a kilka dni temu został przyjęty przez amerykański urząd patentowy (U.S. Patent and Trademark Office). Rozwiązanie to nawiązuje do Nokia McLaren (3D Touch) i Apple TrueDepth Camera, czyli rusza się palcem w pustej przestrzeni przed ekranem urządzenia. Kamera śledzi ruch palca, co przekłada się na ruch kursora lub interakcję z interfejsem dotykowym (np. kliknięcie w ikonę po rozpoznaniu konkretnego układu palca czy dłoni).

Mówi się o tym, że tego typu urządzenie wejścia (Touchless Input) może zostać wykorzystane w produktach z rodziny Surface kolejnej generacji. Przemawia za tym to, że byłby to istotny bodziec zakupowy dla kogoś rozpatrującego kilka różnych modeli laptopów, tabletów czy smartfonów. Od zawsze od nowości oczekuje się funkcji, których nie było w starszych modelach i których nie ma u konkurencji.

Jeśli idzie o ramy czasowe, to obserwatorzy rynku mówią o komercjalizacji w 2018 roku (jako odpowiedź na już obecne na rynku produkty firmy Apple).

Źródło: MSPoweruser

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 07 > MS: kolejny patent dla Surface
Sylwester Cyba, 2018-07-13 (Update: 2018-07-13)