Notebookcheck Logo

Microsoft Surface Pro 6 w 2019 roku?

Premiera tytułowego modelu jest odległa a w sieci spekulacje na jego temat nie cichną.

Pisałem już, że tablet z dołączaną klawiaturą o nazwie Surface Pro 6 powstaje pod nazwą roboczą Carmel. Nie było jednak jasne, kiedy można spodziewać się jego debiutu. Czy będzie to jeszcze rok 2018 i sezon prezentów czy może już rok 2019? Kolejne źródło wskazuje, że zdecydowanie pewniejszy jest przyszły rok.

Do zrobienia jest wiele. Choćby rozwiązanie problemów, które dotykały wcześniejsze generacje, jak np. bardzo krótki czas pracy na akumulatorze. Poprawiano to na poziomie BIOS-u i sterowników, ale to jednak nie to samo, co produkt odpowiednio przygotowany przez producenta. 

W spekulacjach mowa jest o zastosowaniu procesora opartego o mikroarchitekturę Intel Cannon Lake-U wytwarzanego w litografii 10 nm. W każdym razie takiego, którego dostępność na dużą skalę zostanie zapewniona dopiero w 2019 roku.

Kolejnym niezbędnym elementem upatrywanym przez obserwatorów rynku jest interfejs Thunderbolt 3 lub kompatybilne z nim gniazdo USB typu C.

Tak czy inaczej firma Microsoft ma jeszcze dużo czasu na dopracowane produktu - tak w warstwie oprogramowania jak i na poziomie sprzętowym.

Wrócę do sprawy, kiedy padną konkrety.

Źródło: Wccftech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 06 > Microsoft Surface Pro 6 w 2019 roku?
Sylwester Cyba, 2018-06-15 (Update: 2018-06-15)