Notebookcheck Logo

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazon o wartości 2 miliardów dolarów

Teaser
Założyciel Amazon.com, Jeff Bezos, sprzedał około 12 milionów akcji spółki, uzyskując około 2 miliardy dolarów. Posunięcie to nastąpiło wkrótce po tym, jak Bezos ogłosił plan sprzedaży swoich akcji w ciągu najbliższego roku.
Business

Jeff Bezos, założyciel Amazon.comsprzedał około 12 milionów akcji firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną online i usługami w chmurze za około 2 miliardy dolarów, jak ujawniła spółka w piątek. Nastąpiło to po ogłoszeniu przez niego na początku tego miesiąca planu sprzedaży do 50 milionów akcji w ciągu następnego roku.

Sprzedaż miała miejsce w środę i czwartek, 8 i 9 lutego, zgodnie z dokumentacją. Bezos wcześniej ujawnił plany sprzedaży swoich akcji 2 lutego, potencjalnie wykorzystując wzrost cen akcji, który zbliżył go do odzyskania tytułu najbogatszej osoby na świecie.

Zgodnie z najnowszym raportem rocznym Amazona, plan sprzedaży został po raz pierwszy zatwierdzony 8 listopada 2023 r., z zastrzeżeniem kilku zmian, i ma zostać zakończony do 31 stycznia 2025 r. Założyciel Amazona sprzedał akcje o wartości ponad 30 miliardów dolarów od czasu rozpoczęcia rekordów w 2002 roku, z łączną kwotą 20 miliardów dolarów w obrocie w 2020 i 2021 roku. Jego głównym celem były prezenty w postaci akcji; tylko w listopadzie organizacje non-profit otrzymały darowizny o łącznej wartości około 230 milionów dolarów.

W 1994 roku Bezos założył Amazon jako sklep internetowy. W 2021 r. opuścił stanowisko dyrektora generalnego i został prezesem wykonawczym. Na podstawie indeksu Bloomberg Billionaires Indexjest obecnie drugą najbogatszą osobą na całym świecie. Od piątku jego majątek netto wynosi 199,5 miliarda dolarów, co oznacza znaczny wzrost o 22,6 miliarda dolarów w tym roku.

"Amazon Unbound: Jeff Bezos and the Invention of a Global Empire" to obszerna książka Kindle, która zapewnia dogłębne spojrzenie na podróż Jeffa Bezosa, założyciela Amazon.com. Książka jest obecnie dostępna na Amazon w cenie 14,99 USD, z 25% rabatem.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazon o wartości 2 miliardów dolarów
Robert Gelo, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)