Notebookcheck

Japonia: poluzowanie wymagań dla koreańskich firm

Koreańskie firmy nie będą już miały pod górkę w Japonii.
Sylwester Cyba,

O ograniczeniach w eksporcie z Japonii do Korei Południowej pisałem wiele razy. To ciekawa tematyka, bo wcześniej czy później odbija się w końcu na dostępności i cenach produktów końcowych. Można w końcu obwieścić, że przedstawiciele rządów obu wymienionych krajów doszli do porozumienia. Dotychczasowe ograniczenia będą łatwiejsze do obejścia a zgody Japończyków będą wydawane na trzy lata a nie - jak do tej pory - jednorazowo, do każdej transakcji (każde wypłynięcie statku z półproduktami).

Porozumienie na najwyższym szczeblu przełoży się na ułatwienia dla takich firm jak LG, Samsung czy SK hynix. Innymi słowy skorzysta na tym koreańska branża elektroniczna, która w dużej mierze jest zależna od dostaw realizowanych przez przemysł japoński.

Tytułowe porozumienie jest częściowe i nie obejmuje części z wytwarzanych w Japonii półproduktów niezbędnych do funkcjonowania przemysłu elektronicznego. Bez nich Korea Południowa ze swoimi firmami nadal zmuszona jest szukać alternatywnych dostawców np. w Rosji.

Źródło: AnandTech

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > Japonia: poluzowanie wymagań dla koreańskich firm
Sylwester Cyba, 2019-12-31 (Update: 2019-12-31)