Notebookcheck

AMD: popyt na Zen 2 przerósł oczekiwania

W firmie AMD nie spodziewano się, że najnowsze procesory będą schodzić jak ciepłe bułeczki.
Sylwester Cyba,

Tytułowa sprawa odnosi się przede wszystkim do rynku procesorów dla komputerów stacjonarnych. Chodzi jednak o technologię (AMD Zen 2, AMD Ryzen 3. generacji), która ma zastosowanie także w laptopach i serwerach. Proces ich zamawiania u producenta elektroniki z Tajwanu jest ten sam.

W internecie była szeroko komentowana sprawa problemu ze zdobyciem procesora AMD Ryzen 9 3900X (dla desktopów). Mówiąc wprost, potencjalni nabywcy pieklili się, że nie można go nigdzie dostać zaraz po premierze. A jak już gdzieś był dostępny od ręki, to po znacznie wyższej cenie (inflacja cen w związku z dużo wyższym zapotrzebowaniem od tego, co jest dostępne na magazynie).

Sprawa odbiła się na firmie TSMC z Tajwanu, która na zlecenie amerykańskiej spółki AMD zajmuje się ich produkcją (litografia 7 nm). Padły podejrzenia, że słaba dostępność procesorów wykorzystujących mikroarchitekturę Zen 2 to wina Tajwańczyków. To zaś doprowadziło w końcu do konkluzji, że to w firmie AMD są winni. Po prostu zamówili za mało!

Rozwiązanie tytułowego problemu? W firmie AMD muszą sobie uświadomić, że dobrze im idzie i muszą sobie zacząć radzić z popularnością własnych produktów.

Źródło: OC3D

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 12 > AMD: popyt na Zen 2 przerósł oczekiwania
Sylwester Cyba, 2019-12-31 (Update: 2019-12-31)