Notebookcheck Logo

JSAUX FlipGo w praktyce i recenzja

FlipGo. (Źródło: Notebookcheck)
FlipGo. (Źródło: Notebookcheck)
FlipGo to nowy przenośny monitor firmy JSAUX - jednak w przeciwieństwie do wielu swoich rywali, jest on reklamowany jako zapewniający podwójną powierzchnię wyświetlacza zewnętrznego do 2,5K na urządzeniach obsługujących USB-C lub HDMI dzięki formie przypominającej laptopa z dwoma ekranami. Mamy 16-calową wersję Pro do przetestowania - zobaczmy, czy jest w stanie sprostać szumowi crowdfundingowemu!
Accessory Business Console Laptop / Notebook MacBook Ultrabook Monitor

Proszę wyobrazić sobie taką sytuację: utknęli Państwo w swoim domowym biurze ze starą Razer Blade Stealth i nowym Lenovo Legion Go zostawiwszy wszystko z większym ekranem w domu rodziców. Mimo to muszą Państwo zabrać się do pracy, ale byliby Państwo bardziej produktywni z większą powierzchnią wyświetlacza, aby rzucić Notebookcheck artykuł i może YouTube (oczywiście w celach informacyjnych). Czy JSAUX FlipGo spełnia te wymagania?

Unboxing i pierwsze wrażenia

Mamy 16-calową wersję Pro do rozpakowania, z zawiasowym podwójnym ekranem USP FlipGo, ale bez ekranu dotykowego z najwyższej półki. Ta ostatnia funkcja mogłaby być interesująca, chociaż jej brak oznacza, że nie ma podbródka (którego nie mogłem nie zauważyć na zdjęciach promocyjnych Kickstartera 13,5-calowej wersji), aby ukryć sterowniki zdjęciach), aby ukryć sterowniki.

W związku z tym FlipGo wygląda znacznie bardziej jak wysokiej klasy laptop z dwoma ekranami. Wrażenie to potęguje metalowa obudowa, która zawiera nawet łatwo otwieraną krawędź, nie wspominając o wysokiej jakości, wewnętrznie wyściełanym opakowaniu.

Z drugiej strony, przy wadze 1,6 kilograma, ta 16-calowa wersja ma prawie porównywalną wagę laptopa: ci, którzy szukają przenośności, powinni rozważyć jedną z mniejszych wersji FlipGo.

Dobrze więc, że recenzowana jednostka została dostarczona ze wszystkimi 4 opcjami podstawek JSAUX Obejmują one SnapStand z mocowaniem, które odpowiada strefom magnetycznym z tyłu monitora zewnętrznego.

Dostarczany jest prawie w pełni zmontowany, z wyjątkiem konieczności przymocowania ramienia do podstawy, aczkolwiek ze wszystkimi narzędziami niezbędnymi do skonfigurowania jego kąta - na wypadek, gdyby brakowało Państwu niezbędnego małego śrubokręta i klucza imbusowego.

Ramię kończy się mocowaniem, które odpowiada strefom magnetycznym z tyłu monitora zewnętrznego.

Są one wyraźnie zaprojektowane tak, aby zatrzasnąć się na SnapStand w idealnie wyważony sposób wzdłuż linii środkowej FlipGo, zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym.

Pomimo tego i siły magnesów, ich podłączenie może być czasami trochę trafione lub chybione. O tym, że monitor jest prawidłowo przymocowany do podstawki, można się przekonać tylko wtedy, gdy robi to tak głośno i agresywnie, jak to tylko możliwe.

Drugi typ podstawki został dodany wraz z SnapStand. Jest to niemagnetyczne, metalowe, składane akcesorium, które jest wyraźnie przeznaczone do utrzymywania FlipGo w zamkniętym, bezczynnym trybie (i może również robić to samo dla laptopa), i szczerze mówiąc jest również wystarczająco stabilne, aby uczynić magnetyczną podstawkę zbędną w niektórych przypadkach użycia.

Z drugiej strony, oba te elementy mogą zostać skonsolidowane.

Istnieje również akcesorium w postaci płytki kompatybilnej ze standardem VESA (ponownie, ze wszystkimi wymaganymi śrubami), które wyraźnie działa jak SnapStand i równie dobrze.

Wciąż jednak potrzebuję zgody mojego właściciela na zainstalowanie swobodnie obracającego się ramienia monitora, więc do tego czasu podstawka biurkowa może stać się jego stałym miejscem zamieszkania.

Wreszcie, dostępna jest osłona Flex Folio, która służy również jako czwarta magnetyczna podstawka FlipGo.

Ten egzemplarz recenzencki został dostarczony z brzoskwiniową wersją tego akcesorium, którego osobiście bym nie wybrał, ponieważ nie pasuje do reszty mojej konfiguracji. Z drugiej strony, jest to świetna zaimprowizowana podkładka pod mysz w trakcie budowania biurka wokół tego monitora.

Testing

W związku z tym, korzystanie z FlipGo jest potencjalnie łatwe, ponieważ wszystkie porty i przyciski są dość dobrze oznakowane i rozmieszczone.

Wszystkie znajdują się po obu stronach 1 połowy monitora, co, szczerze mówiąc, będzie miało duży wpływ na to, jak jest on zorientowany, aby utrzymać zarządzanie kablami.

W związku z tym "biznesowy koniec" znajduje się po tej samej stronie, z DisplayPort-, (C1) DisplayLink- (C2) i HD- (HDMI) wyraźnie przeznaczone do podłączania urządzeń, wszystkie w tym samym miejscu, obok przycisku przełączania trybów. Jego zdolność do przełączania FlipGo między trybami rozszerzonego wyświetlacza i podwójnego pulpitu jest jedną z rzeczy, które działały bezbłędnie po wyjęciu z pudełka.

W związku z tym monitor wydawał się być urządzeniem typu plug-and-play, pokazując coś w rodzaju ekranu podwójnego rozruchu po pierwszym podłączeniu do laptopa.

Nie udało mi się jednak uzyskać prawidłowego skalowania lub przełączania między trybami pionowym i poziomym dla pełnych efektów UltraView i DuosView, jak reklamowano na stronie crowdfundingowej.

Problemy te zostały jednak rozwiązane po zainstalowaniu oprogramowania DisplayLink (czego nigdy wcześniej nie musiałem robić). Następnie byłem w stanie umieścić wiele aplikacji na ekranach, na co można mieć nadzieję w przypadku takiego akcesorium, chociaż doceniam również tryb portretowy UltraViews, który świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju pracy opartej na tekście.

FlipGo ma port mini-HDMI, a także dwa porty USB-C, co byłoby mniejszą potencjalną zaletą, gdyby JSAUX nie pomyślał o dołączeniu kabla do podłączenia go do urządzenia HDMI-A.

Co więcej, na szczęście to działa (chociaż wymaga, aby FlipGo był zasilany przez jeden z portów USB-C nad nim) - a nawet przez adapter, taki jak UGREEN X-Kitco jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ mogę teraz odczytywać karty SD podczas korzystania z zewnętrznego monitora.

FlipGo wymaga zasilania dla tej funkcji, co można zrobić za pomocą własnej ładowarki.

Posiada on wtyczkę AC na jednym końcu - z własnymi adapterami UE i Wielkiej Brytanii/Irlandii - oraz kolejne złącze USB-C na drugim. Z mocą znamionową do 65 W, jest to przypadkowo praktycznie klon zasilacza dostarczonego z Legion Go.

Zasilacz jest również przystosowany do obsługi funkcji odwrotnego ładowania FlipGo, która rzeczywiście była w stanie zasilić laptopa - choć przy stosunkowo zredukowanej mocą ~33W.

Okazało się, że może również działać jako ładowarka do urządzeń mobilnych, ale nie jako rzeczywisty zewnętrzny wyświetlacz - nawet dla iPhone 13 Pro czy nawet Samsunga Galaxy S23 Ultramimo że pojawił się jako akcesorium dla tego pierwszego. Szczerze mówiąc, akcesorium wydaje się być przeznaczone wyłącznie do użytku z laptopami Apple Recenzja MacBooka Pro 14 2023 M3 Pro - Ulepszone czasy pracy i lepsza wydajność ; z drugiej strony, gdybym miał przypisać FlipGo do multimediów, byłoby fajnie, gdyby urządzenie nim sterujące miało ekran dotykowy

Po przeciwnej stronie FlipGo oprócz 2 portów typu A znajduje się trzeci port typu C, choć wszystkie 3 są wyraźnie przeznaczone tylko dla akcesoriów. Niestety, nie posiadam żadnych akcesoriów USB-C, aczkolwiek podłączenie mojego 13 Pro z desperacji do ładowania pewnego dnia ujawniło, że skoro dostarcza on ~5V/1A mocy, to najprawdopodobniej działa zgodnie z przeznaczeniem.

Z drugiej strony, porty typu A potwierdzają działanie mojej rzadko używanej myszy: przewodowej wersji Razer DeathAdder V2. Być może nie jest ona najlepsza w swojej klasie, ale przynajmniej może bardzo łatwo ustalić funkcjonalność dzięki RGB.

Ładnie uzupełnia również konfigurację skoncentrowaną na FlipGo.
Ładnie uzupełnia również konfigurację skoncentrowaną na FlipGo.

Szczerze mówiąc, nie jestem fanem zewnętrznych myszy, więc byłem mile zaskoczony, gdy zwiększyło to możliwość nawigacji między laptopem a jego 2 nowymi dodatkowymi ekranami.

Po tej stronie FlipGo znajduje się również przycisk zasilania i przełącznik menu. Ten ostatni jest co prawda nieco kłopotliwy i wymaga nauczenia się korzystania z niego w celu poruszania się po menu ekranowym monitora - które domyślnie jest ustawione na język chiński. Z drugiej strony, wymagało to minimalnego klikania, dopóki nie znalazłem menu językowego, chociaż jest dość oczywiste, jakie są pozostałe opcje (jasność, kontrast itp.), Dostosowując je. Wyświetlacz FreeSync można również włączyć w tych ustawieniach.

Menu USB C1/C2/HDMI1 FlipGo może sugerować, że może on łączyć się z 2 urządzeniami jednocześnie. Jednakże, mimo że tak jest, monitor jest wyświetlany zarówno na laptopie, jak i przenośnej konsoli w DisplayLink Manager, ekrany nigdy nie są rozdzielane między nimi.

Powinno być również możliwe przełączanie się między nimi w menu OSD - jednak monitor wydaje się nienawidzić tego pomysłu, przecinając się do czarnych ekranów wyświetlających komunikaty "Brak sygnału" (jeden w języku angielskim, jeden w języku chińskim) za każdym razem, gdy próbowałem. Może to wynikać ze statusu przedprodukcyjnego egzemplarza recenzenckiego, a doświadczenia nabywcy mogą się różnić. Wiem jednak tylko tyle, że muszę odłączyć i ponownie podłączyć monitor (zarówno od zasilania, jak i wszelkich aktywnych urządzeń), aby ponownie zaczął działać.

Conclusion

Jest to jedna z większych wad monitora FlipGo, choć jest on sukcesem pod względem głównego punktu sprzedaży "One to Duo" (jeden kabel do dwóch ekranów).

Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że monitor pokrywa 100% gamy kolorów sRGB i myślę, że mogę ręczyć za jego odwzorowanie kolorów: Miałbym z nim o wiele więcej problemów, gdyby odbiegał od Razer Blade Stealth (innego urządzenia rzekomo w pełni sRGB) w jakikolwiek zauważalny sposób.

Podoba mi się również system podstawki, w szczególności SnapStand, o którym wspomniałem powyżej. Teleskopowe ramię było początkowo bardzo sztywne i trudne do wyregulowania, choć teraz staje się luźniejsze - miejmy nadzieję, że z czasem nie będzie zbyt luźne, ponieważ ma do utrzymania ciężar dwóch ekranów jednocześnie. Opublikuję aktualizację, jeśli zacznie poważnie zawodzić, podobnie jak w przypadku magnesów, chociaż nie wydaje się, aby w najbliższym czasie nigdzie się nie wybierały.

Uważam również, że monitor jest bardzo dobrze wykonany, szczerze mówiąc pasujący do laptopa Razer pod tym względem dzięki obudowie ze "metalicznego stopu aluminium" i czarnej farbie. Z drugiej strony, mam teraz 2 rzeczy, które mogą zostać wyszczerbione lub porysowane, o które muszę się martwić. Na szczęście SnapStand, mocowanie VESA i składana podstawka mają ochronne, miękkie w dotyku obszary tam, gdzie są najbardziej potrzebne, więc teraz muszę tylko trzymać oba przedmioty z dala od reszty metalu w tym miejscu.

Funkcja odwrotnego ładowania jest również przydatna, chociaż skutecznie uniemożliwia korzystanie z portu USB-C2, który jest wymagany do regulacji jasności obu ekranów FlipGo jednocześnie. Bez zasilania tylko jeden z ekranów może stać się jaśniejszy, co w praktyce byłoby bardzo rozpraszające.

Z drugiej strony, FlipGo okazał się atutem w jednym obszarze mojego życia, co wiąże się z racjonalizacją posiadania Legion Go do czegoś poza grami, do których został pierwotnie kupiony pod wpływem impulsu. Proszę dokupić klawiaturę do myszki, a konsola natychmiast zamieni się w miniaturowy komputer stacjonarny z dwoma 16-calowymi monitorami (lub jednym większym wyświetlaczem z niewielką przerwą pośrodku).

W związku z tym, choć technicznie możliwe jest również granie dzięki obsłudze FreeSync, nie warto rezygnować ze 144 Hz OLED na rzecz 60 Hz IPS. Ponadto grafika DisplayLink wymagana do uruchomienia FlipGo dodaje niewielką latencję do wyjścia.

Ostatecznie, jeśli chodzi o rozwiązanie problemów, od których zacząłem tę recenzję, muszę powiedzieć, że - pomimo widocznych problemów z ząbkowaniem (które mogą nie dotyczyć urządzeń innych niż Windows; jeśli to zgodne MacBook Pro to opublikuję aktualizację z wynikami) - to akcesorium rzeczywiście je rozwiązuje. W rzeczywistości, mimo że dziś (16 marca 2024 r.) ponownie połączyłem się z moimi laptopami z większymi ekranami przed pewnym świętem państwowym, brakuje mi FlipGo.

Jeśli mam być szczery, wolałbym 3 ekrany niż 2 dla tego samego przepływu pracy, nie wspominając o dodatkowym źródle zasilania USB-C, które sprawia, że niektóre inne akcesoria Żałuję jego obecności na moim stole testowym.

Dlatego też poleciłbym FlipGo innym w mojej sytuacji, z kilkoma alternatywami w postaci konstrukcji z dwoma ekranami. Istnieje przedłużacz ekranu laptopa Innoview z 360-stopniowym zawiasem, którego brakuje FlipGo - z drugiej strony, jego dwa ekrany mają po 15,6 cala każdy i ma tylko 1 wbudowaną opcję stojaka.

Jego cena na Amazon wynosi obecnie ~380 USD, podczas gdy na upgrade do FlipGo trzeba wydać nieco więcej gotówki. Ta wersja (Pro lub PM0205) jest nadal $549 na Kickstarterze przez ograniczony czas, podobnie jak jego odpowiednik PM0206 z ekranem dotykowym (a zatem prawdopodobnie o 50% mniej matowy). Alternatywnie, ich bardziej przenośne 13,5-calowe rodzeństwo kosztuje 429 USD z lub bez funkcji dotykowej.

Zastrzeżenie: Autor niniejszej recenzji otrzymał ładowarkę biurkową o mocy 100 W od firmy JSAUX bezpłatnie na potrzeby testów.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > JSAUX FlipGo w praktyce i recenzja
Deirdre O'Donnell, 2024-03-17 (Update: 2024-03-17)