Notebookcheck Logo

SpaceX oferuje większą antenę Starlink, która zastąpi Dishy McFlatface podczas wynoszenia na orbitę 45 satelitów V2 w misji back-to-back

Nowy standardowy zestaw Starlink do Internetu satelitarnego (zdjęcie: SpaceX)
Nowy standardowy zestaw Starlink do Internetu satelitarnego (zdjęcie: SpaceX)
Podczas gdy statek kosmiczny SpaceX właśnie eksplodował nad oceanem, jego rakieta Falcon jest w trakcie misji, która ma na celu wyniesienie na orbitę 45 nowych satelitów Starlink V2 w weekend. Nowa, mocniejsza antena Starlink dla standardowych użytkowników domowych jest dystrybuowana przez SpaceX do testów.
Business

SpaceX dostarcza nową satelitarną antenę internetową Starlink Standard Kit, którą można nabyć w Best Buy wraz z nowym routerem Gen 3.Wi-fi 6. Pierwsze partie zmodernizowanego zestawu trafią do "niewielkiej grupy pierwszych klientów w USA", którzy otrzymają je wyłącznie na zaproszenie. Nowa antena, która zastąpi obecną o pseudonimie Dishy McFlatface, nadal ma prostokątny kształt, ale jest dłuższa i potencjalnie mocniejsza.

Pobiera 75W-100W mocy, w porównaniu do 50W-75W swojego poprzednika i jest łatwiejsza w instalacji, ponieważ zastępuje zmotoryzowany obrót prostą podpórką. Oprócz tego, że jest większa i ma 23,4 cala wysokości zamiast 20,2 cala Dishy McFlatface, nowa antena Starlink Standard Kit jest również wodoodporna z certyfikatem IP67. Oznacza to, że może wytrzymać zanurzenie w wodzie o głębokości do 3 stóp przez maksymalnie pół godziny, więc żadna ulewa nie wpłynie na jej elementy wewnętrzne.

Specyfikacja nowej anteny domowej Starlink Standard Kit

 

 

  • Antena: Elektroniczny układ fazowy Pole widzenia 110 °
  • Orientacja: Ręczna orientacja wspomagana programowo
  • Waga: 2,9 kg (6,4 lb), 3,2 kg (7 lb) z podstawką Kickstand
  • Klasa środowiskowa: IP67 Typ 4
  • Temperatura pracy: -30°C do 50°C (-22°F do 122°F)
  • Operacyjna prędkość wiatru: 96 km/h+ (60 mph+)
  • Zdolność topnienia śniegu: Do 40 mm/godz
  • Średni pobór mocy: 75 - 100 W

Podczas gdy nowa instalacja anteny Starlink wideo sugeruje, aby po prostu podeprzeć go za pomocą podpórki w celu uzyskania czystego widoku nieba, ci, którzy muszą zainstalować go na ścianach, słupach lub dachach, będą mieli do dyspozycji różne mocowania.

Nowa, bardziej wydajna antena Starlink i router Wi-fi 6 zostały zaprojektowane w celu zapewnienia "wysokowydajnego rozwiązania dla konsumentów, które ulepsza wcześniej autoryzowane modele terminali stacjonarnych SpaceX Services", czytamy w zgłoszeniu FCC https://licensing.fcc.gov/cgi-bin/ws.exe/prod/ib/forms/reports/swr031b.hts?q_set=V_SITE_ANTENNA_FREQ.file_numberC/File+Number/%3D/SESLIC2023022800228&prepare=&column=V_SITE_ANTENNA_FREQ.file_numberC/File+Number.

Ulepszony zestaw Starlink Standard Kit będzie w stanie jak najlepiej wykorzystać nowe satelity V2 firmy SpaceX, z których rakieta Falcon wyniosła wczoraj 23 na orbitę. W ramach misji back-to-back, w niedzielę wyniesie na LEO kolejne 22.

Tymczasem drugi start rakiety Starship, który również miał miejsce dzisiaj, zakończył się "szybkim nieplanowanym demontażem", jak nazywa to SpaceX, co oznacza, że jej górny człon i booster Super Heavy eksplodowały przed osiągnięciem pożądanej wysokości, dając inżynierom SpaceX więcej danych do przeanalizowania przed udanym startem.

Uchwyt ścienny anteny Starlink
Uchwyt ścienny anteny Starlink
Obrotowy uchwyt dachowy anteny Starlink
Obrotowy uchwyt dachowy anteny Starlink
Mocowanie masztu anteny Starlink
Mocowanie masztu anteny Starlink
 

Źródło(a)

SpaceX (1),(2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 11 > SpaceX oferuje większą antenę Starlink, która zastąpi Dishy McFlatface podczas wynoszenia na orbitę 45 satelitów V2 w misji back-to-back
Daniel Zlatev, 2023-11-19 (Update: 2023-11-19)