Notebookcheck Logo

Intel: przeprosiny za problemy z dostępnością CPU

Zmiany w dziale marketingu firmy Intel zaowocowały listem do klientów i kontrahentów.

Przedstawicielka firmy Intel, osoba z działu marketingu, wystosowała list do klientów i kontrahentów zirytowanych problemami z dostępnością procesorów. Chodzi o małych i dużych graczy. Od konsumentów nabywających jeden procesor, przez średnie firmy zamawiające je regularnie aż po gigantów mających duży wpływ na wyniki firmy Intel (np. producenci laptopów).

Przekaz w tym liście jest taki, jak zwykle. W firmie Intel wiedzą, że to duży problem i pracują nad jego rozwiązaniem. A więc starają się minimalizować skutki problemów z dostępnością a docelowo rozegrać to tak, by wszyscy byli zadowoleni.

Przechodząc do konkretów - wspomniano, że produkcja procesorów w litografiach 14 nm (historyczny rekord wolumenu produkcji) i 10 nm rośnie. Jednak to wszystko mało, bo zapotrzebowanie do końca 2019 roku okazało się wyższe od prognoz (pisałem, że komputery produkowane są na zapas, by uniknąć ceł zaporowych).

Pozostaje mieć nadzieję, że tytułowy list wpłynie pozytywnie na sytuację rynkową a efektem ubocznym będzie więcej optymizmu na rynku laptopów.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 11 > Intel: przeprosiny za problemy z dostępnością CPU
Sylwester Cyba, 2019-11-21 (Update: 2019-11-21)