Notebookcheck

Samsung na ratunek Intelowi?

Koreańskie media donoszą, że firma Samsung otrzymała zlecenie na wytwarzanie układów scalonych firmy Intel.
Sylwester Cyba,

Koreańczycy z firmy Samsung twierdzą, że otrzymali zamówienia na produkcję procesorów dla firmy Intel. Byłoby to wydarzenie historyczne, bo wcześniej zlecano produkcję ale pomniejszych układów scalonych jak chipsety (współcześnie zajmuje się tym m.in. tajwańska firma TSMC). Nigdy jednak nie były to procesory x86.

Skąd całe zamieszanie? Procesory rosną, jeśli idzie o zajmowaną powierzchnię. Nie tylko te Intela ale także te konkurencyjne od AMD. W efekcie z jednego krzemowego wafla powstaje ich mniej, niż do tej pory. To zaś sprawia, że moce produkcyjne muszą być wciąż powiększane. Alternatywą jest zlecanie wytwarzania firmom zewnętrznym (jak firma AMD robi to w spółce TSMC) i o tym jest mowa wyżej (outsourcing wytwarzania procesorów).

Wstępnie mówi się o tym, że z fabryk firmy Samsung będą wyjeżdżać procesory Intel o małej wydajności. Te z serii Celeron czy Pentium. Taki manewr może odciążyć zakłady firmy Intel, które zajmą się jednostkami drogimi i bardzo wydajnymi.

Źródło: OC3D

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 11 > Samsung na ratunek Intelowi?
Sylwester Cyba, 2019-11-28 (Update: 2019-11-28)