Notebookcheck Logo

Intel: Project Athena

Intel: Project Athena
Intel: Project Athena
Firma Intel ma doświadczenie w organizowaniu wielu firm wokół jednej idei. Tym razem chodzi o laptopy wykorzystujące możliwości 5G i AI.
Intel Evo

Doczekaliśmy ciekawych czasów, w których laptopy wróciły do łask. Tak należy rozumieć inicjatywę zawiązaną przez firmę Intel o nazwie Project Athena (za tym hasłem kryją się laptopy kolejnej generacji). Innymi słowy w firmie Intel wymyślono kiedyś hasło ultrabook i potem dorabiano do niego kolejne koncepcje, jak np. 2 w 1 (laptop z funkcją tabletu). Teraz tym czymś nadającym sens zakupu nowego sprzętu ma być współpraca z siecią 5G i wspomaganie się możliwościami AI oraz innymi technologiami przyszłości.

Tak jak bywało w przeszłości, tak i teraz chodzi o stworzenie wytycznych (ogłaszane raz na rok) i programu certyfikacji produktów spełniających warunki programu. W przeszłości odnosiło się to m.in. do kadłubków laptopów (barebones) i wspomnianych wyżej ultrabooków (na ile smukła ma być obudowa, ile RAM-u, jaka pamięć masowa czy jak długo ma pracować na akumulatorze).

Pierwsze owoce projektu Atena mają dać o sobie znać w drugiej połowie 2019 roku. Wtedy będzie można wrócić do tematu i odnieść się do konkretów, których na chwilę obecną brak.

W tytułowym programie uczestniczą m.in. takie firmy jak: Acer, Asus, Dell, Google, HP, Innolux, Lenovo, Microsoft, Samsung i Sharp.

Źródło: The Verge

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2019-01- 8 (Update: 2019-05-30)