Notebookcheck Logo

Intel Fovoros: procesor hybrydowy

Na koniec zostawiłem coś, co może przyciągnąć uwagę - połączenie rdzenia Intel Core z rdzeniami Intel Atom przy użyciu nowej techniki o nazwie Intel Fovoros.

Tytułowa jednostka ma niewielkie wymiary (12 x 12 x 1 mm) i śladowy pobór mocy w trybie Standby (2 mW). Powtórzę się i napiszę, że jest to połączenie wydajnego rdzenia Intel Core (Sunny Cove) z oszczędnymi i mało wydajnymi rdzeniami Intel Atom (np. cztery rdzenie Tremont). W efekcie uzyskuje się coś, co jest określane mianem Intel Hybrid x86 CPU (nie ma tu rdzeni ARM).

Pamięcią operacyjną współpracującą z takim scalakiem ma być LPDDR4.

Wymiary mogą świadczyć o tym, że tego typu układy scalone będą stosowane w tabletach i smartfonach. Możliwe, że przyjmą się też w smukłych laptopach.

Póki co zaprezentowano wariant przygotowany na potrzeby komputerów stacjonarnych. Obsługuje on nie tylko PCIe i M.2 ale także UFS (takie karty pamięci mają się pojawić w drogich smartfonach). Wypatrzono też wiele gniazd na karty SIM, co może nieco zamieszać w ofertach producentów płyt głównych (przypominam, że gniazdo e-SIM jest nadal w fazie testów).

Ważna jest także obecność dopiero co zapowiedzianej karty grafiki 11. generacji.

Więcej produktów wykorzystujących technikę Intel Foveros pojawi się w latach 2019-2020.

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 12 > Intel Fovoros: procesor hybrydowy
Sylwester Cyba, 2018-12-13 (Update: 2018-12-13)