Notebookcheck Logo

AMD: sterowniki dla Ryzen Mobile będą normą

AMD: sterowniki Ryzen Mobile od I kw. 2019
AMD: sterowniki Ryzen Mobile od I kw. 2019
Wygląda na to, że firma AMD otrzymaną szansę (więcej laptopów z procesorami AMD) potraktowała na poważnie i obiecała regularnie wydawać sterowniki dla układów graficznych zintegrowanych z procesorami Ryzen Mobile.

O nowych sterownikach dla układów graficznych wg pomysłu pracowników firmy AMD wspominam regularnie. Od pierwszego kwartału 2019 roku bodziec będzie jeszcze większy, bo regularnie pojawiać się będą instalatory sterowników Radeon Software m.in. dla Ryzen Mobile (mowa o APU o oznaczeniach  Ryzen 2000, 3000 i Athlon). Szykowane będą tak pod kątem sprzętu przenośnego (laptopy) jak i stacjonarnego (blaszaki znane też jako składaki).

Obietnica jak wyżej padła w ramach spotkań z mediami na targach CES 2019.

Do tej pory za umożliwienie aktualizacji sterowników odpowiedzialni byli producenci laptopów. Często kończyło się tym, że klienci byli niezadowoleni (aktualizacje zbyt późno lub ich brak). Chodzi więc o przyciągnięcie szerszego grona klientów, których do tej pory mogła odstraszać polityka związana z zapewnianiem sterowników dla Ryzen Mobile APU (chodzi przede wszystkim o optymalizacje pod kątem nowych gier).

Wrócę do tematu, kiedy pojawią się pierwsze tak uniwersalne sterowniki dla układów graficznych AMD.

Źródło: Fudzilla

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 01 > AMD: sterowniki dla Ryzen Mobile będą normą
Sylwester Cyba, 2019-01- 8 (Update: 2019-01- 8)