Notebookcheck Logo

HDMI: Nowe certyfikaty sprawiają, że stara aplikacja HDMI jest prawie przestarzała

Nowe certyfikaty działają z kodami QR. (Zdjęcie: HDMI LA)
Nowe certyfikaty działają z kodami QR. (Zdjęcie: HDMI LA)
Aplikacja HDMI będzie w przyszłości używana znacznie rzadziej, ponieważ administrator licencji HDMI (HDMI LA) przechodzi na nowy system. Jednak, jak zauważa Club3D, nastąpi faza przejściowa, podczas której stare certyfikaty certyfikacyjne będą nadal widoczne.
Monitor

Nowe certyfikaty dla kabli HDMI powoli wchodzą na rynek. Znane jako Gen 2, certyfikaty te zapewnią weryfikację autentyczności danego kabla i stopniowo zastąpią certyfikaty pierwszej generacji.

Formalnie rozpoczęło się to w maju 2023 roku, ale HDMI Licensing Administrator (HDMI LA) zezwolił na dalsze używanie starych etykiet, dopóki zapasy odpowiednich kabli nie zostaną sprzedane. W swoim lutowym biuletynie producent kabli Club3D zwrócił uwagę na tę zmianę i stwierdził, że obecnie zmienia dostawcę etykiet, więc opakowania zarówno ze starymi, jak i nowymi certyfikatami wkrótce pojawią się w sklepach.

Nowy certyfikat ma tę zaletę, że można go łatwiej sprawdzić. Według HDMI LA wystarczy zeskanować kod QR na opakowaniu, aby zweryfikować jego autentyczność. Z drugiej strony, stara weryfikacja wymagała zastrzeżonej aplikacji HDMI.

Według HDMI LA, aplikacja nie zostanie z tego powodu wycofana. Pozostanie ona dostępna w sklepach z aplikacjami dla starych pakietów. Niemniej jednak w ciągu kilku miesięcy - w zależności od tego, jak szybko sprzedawcy detaliczni będą w stanie sprzedać "stare" opakowania - aplikacja prawdopodobnie stanie się przestarzała. Prawdopodobnie będzie to znacząca ulga dla klientów.

Aplikacja HDMI nie będzie jednak w stanie skanować nowych etykiet. Zamiast tego, zgodnie z HDMI LA, pojawi się komunikat wskazujący, że należy użyć aplikacji czytnika QR.

W okresie przejściowym dozwolone będzie umieszczanie na opakowaniach zarówno naklejek Gen 1, jak i Gen 2.

Oprócz kodu QR, naklejka Gen 2 ma również pasek hologramu w górnej części i nowy hologram w środkowej części obok kodu QR. Zmieniono również materiał. Rozmiar etykiety pozostaje jednak identyczny z pierwszą generacją.

Nowe certyfikaty działają z kodami QR. (Zdjęcie: HDMI LA)
Nowe certyfikaty działają z kodami QR. (Zdjęcie: HDMI LA)

Źródło(a)

Biuletyn Club3D / HDMI LLC

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > HDMI: Nowe certyfikaty sprawiają, że stara aplikacja HDMI jest prawie przestarzała
Andreas Sebayang, 2024-02-12 (Update: 2024-02-12)