Notebookcheck Logo

Rokid i Hainan Airlines współpracują, aby zaoferować pasażerom okulary Rokid Max do korzystania z wirtualnej rozrywki podczas pierwszych na świecie lotów AR

Pasażerowie Hainan Airlines korzystają z wirtualnej rozrywki, nosząc okulary Rokid Max AR podczas lotów z okazji Księżycowego Nowego Roku. (Źródło: Rokid)
Pasażerowie Hainan Airlines korzystają z wirtualnej rozrywki, nosząc okulary Rokid Max AR podczas lotów z okazji Księżycowego Nowego Roku. (Źródło: Rokid)
Rokid i Hainan Airlines nawiązały współpracę, aby zaoferować pasażerom pierwsze na świecie loty AR od 7 lutego do 31 marca 2024 roku. Korzystając z okularów Rokid Max podłączonych do przenośnej stacji Rokid Station, pasażerowie mogą oglądać różne rozrywki podczas lotu na wirtualnym 360-calowym ekranie.
Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR) Wearable

Chińskie linie lotnicze Hainan Airlines nawiązały współpracę z firmą Rokid w celu uruchomienia pierwszych na świecie lotów w rzeczywistości rozszerzonej. Korzystając z okularów Rokid Max AR w połączeniu z przenośną stacją telewizyjną Android TV Rokid Station, pasażerowie lecący od 7 lutego do 31 marca 2024 r. na wybranych lotach Hainan mogą doświadczyć rozrywki podczas lotu na 360-calowych wirtualnych ekranach.

Okulary Rokid Max AR ważą 2,6 uncji (75 gramów), czyli mniej więcej tyle, co dwa okulary przeciwsłoneczne. Okulary Max są idealnym towarzyszem rozrywki, ponieważ pasażerowie mogą je wygodnie nosić podczas długich lotów. Media były przesyłane strumieniowo do okularów z towarzyszącego im urządzenia Rokid Station za pośrednictwem kabla mini HDMI do USB-C. Razem ten zestaw rozrywkowy Rokid AR zapewnia do 5 godzin rozrywki na akumulatorach.

Inne linie lotnicze oferowały w przeszłości doświadczenia alternatywnej rzeczywistości, a Qantus dostarczał pasażerom zestawy słuchawkowe Samsung Gear VR już w 2015 roku. Jednak zestawy VR są zazwyczaj ciężkie, nieporęczne i niewygodne, gdy są noszone przez wiele godzin, a nawet najnowsze Meta Quest 3 waży 18,2 uncji.

Okulary Max AR są zgodne z HDCP, umożliwiając oglądanie zabezpieczonych przed kopiowaniem filmów strumieniowych. Max wyświetla wirtualny obraz 1080P o rozmiarze ponad stu cali i jasności do 600 nitów. Zestaw słuchawkowy można podłączyć do wszystkich popularnych konsol do gier, w tym Nintendo Switch, PlayStation i Xbox, a częstotliwość odświeżania 120 Hz pozwala użytkownikom cieszyć się płynnym ruchem w filmach i grach. Wbudowana regulacja dioptrii w zakresie od 0,00 do -6,00D eliminuje potrzebę noszenia kontaktów przez wielu krótkowzrocznych użytkowników.

Inauguracyjny lot HU7874 w Chinach odbył się z Shenzhen do Xi An 7 lutego o 10 rano. Pokazano specjalnie wybrane filmy z okazji Księżycowego Nowego Roku, a do 31 marca zaplanowano ponad dwadzieścia kolejnych lotów. Czytelnicy mogą cieszyć się tą samą rozrywką w domu dzięki własnej parze okularów Rokid Max AR od Amazon.


Dodatkowe wideo z inauguracyjnego lotu: Wideo Rokid na Weibo

Okulary Rokid Max AR wyświetlają jasny, wirtualny obraz o jasności 600 nitów przy 120 Hz 1080p.
Okulary Rokid Max AR wyświetlają jasny, wirtualny obraz o jasności 600 nitów przy 120 Hz 1080p.

Rokid i Hainan Airlines uruchamiają pierwsze na świecie doświadczenie lotu AR

Wiadomości dostarczone przez Rokid

08 lutego 2024, 01:54 ET

SHENZHEN, Chiny, 8 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Robiąc znaczący krok naprzód w redefiniowaniu rozrywki podczas lotu, Rokid połączył siły z Hainan Airlines, aby uruchomić pierwsze na świecie doświadczenie AR podczas lotu.

Pasażerowie lecący z Shenzhen do Xi'an zostali uraczeni wyjątkową niespodzianką na pokładzie lotu HU7874 linii Hainan Airlines 7 lutego o godzinie 10:00. Specjalne okulary czekały na nich na swoich miejscach, oferując wciągającą rozrywkę, pozwalając użytkownikom cieszyć się filmami 3D z 360-calowym ekranem bez obramowania, rozdzielczością 1080P i częstotliwością odświeżania 120 Hz, podobnie jak w prywatnym kinie na wysokości 30 000 stóp.

Począwszy od 8 lutego i przez ponad miesiąc, ponad 20 lotów Hainan Airlines będzie wyposażonych w zestawy rozrywkowe Rokid AR, wstępnie załadowane kilkoma filmami 3D offline, pozwalając pasażerom cieszyć się nowatorską formą rozrywki podczas lotu. Inicjatywa ta ma na celu przynieść radość podróżnym, wzbogacając ich podróż o najnowszą technologię.

Aby zapewnić płynne i przyjemne wrażenia z oglądania, zespół Rokid przeprowadził szeroko zakrojone testy urządzeń i wybrał pięć najnowszych filmów odpowiednich do oglądania podczas Księżycowego Nowego Roku.

Okulary Rokid AR zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie, ważą zaledwie 75 g, a czas pracy baterii wynosi do 5 godzin, co pozwala konsumentom z łatwością ukończyć oglądanie trzech filmów za jednym razem. Wyposażone w podwójne głośniki kierunkowe, pasażerowie mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez przeszkadzania innym.

To partnerstwo oznacza znaczący postęp w przekształcaniu tradycyjnego krajobrazu rozrywki pokładowej, oferując pasażerom wciągającą podróż, jak nigdy dotąd. Ponieważ technologia nadal przekształca podróże lotnicze, przyszłość niesie obietnice bardziej spersonalizowanych i różnorodnych doświadczeń dla pasażerów.

Patrząc w przyszłość, wraz z ciągłym ulepszaniem infrastruktury, takiej jak sieci 5G i przetwarzanie w chmurze, Rokid planuje rozszerzyć zastosowanie swojej technologii AR w lotach, w tym interaktywnych gier w czasie rzeczywistym i wirtualnych wycieczek. Celem firmy jest uczynienie każdego lotu niezapomnianą przygodą dla pasażerów w każdym wieku, prawdziwie zapoczątkowując erę "inteligentnego lotnictwa".

Aby dowiedzieć się więcej, prosimy odwiedzić stronę global.rokid.com.

O firmie Rokid

Rokid, założona w 2014 roku firma zajmująca się platformami produktowymi, koncentruje się na technologii interakcji człowiek-komputer. Obecnie Rokid pracuje nad badaniami i rozwojem sprzętu i oprogramowania, takiego jak okulary AR i system operacyjny YodaOS.

Dzięki badaniom nad rozpoznawaniem mowy, przetwarzaniem języka naturalnego, wyświetlaczem optycznym, platformą półprzewodnikową i projektowaniem sprzętu, Rokid opracował szereg rozwiązań rzeczywistości rozszerzonej (AR) dla klientów indywidualnych i biznesowych, w tym okulary Rokid Max AR i Rokid Station.

Do tej pory produkty firmy były sprzedawane i używane w ponad 80 krajach i regionach na całym świecie.

ŹRÓDŁO Rokid

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Rokid i Hainan Airlines współpracują, aby zaoferować pasażerom okulary Rokid Max do korzystania z wirtualnej rozrywki podczas pierwszych na świecie lotów AR
David Chien, 2024-02-11 (Update: 2024-02-11)