Notebookcheck Logo

Google wprowadza nowe funkcje inteligentnego domu do tabletu Pixel, zegarka Pixel Watch 2, Pixela 8 i innych urządzeń Pixel dzięki najnowszym aktualizacjom Google Home

Google wprowadził w tym miesiącu mnóstwo nowych widżetów związanych z Google Home na Android i Wear OS. (Źródło obrazu: Google)
Google wprowadził w tym miesiącu mnóstwo nowych widżetów związanych z Google Home na Android i Wear OS. (Źródło obrazu: Google)
Google wprowadziło nowe funkcje związane z Google Home do swoich obecnych smartfonów Pixel i smartwatchów Pixel Watch. Funkcje te, dostępne również w innych smartfonach Android, powinny ułatwić sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi bez konieczności zagłębiania się w aplikację Google Home.
Android Google Pixel Smartphone Smartwatch Smart Home Software

Aplikacja Google Home otrzymała kilka nowych funkcji w najnowszej stabilnej aktualizacji, której wstępne szczegóły opisaliśmy wczoraj. Z jednej strony, firma wprowadziła nowy widżet Google Home dla Android, który zapewnia przegląd kontroli zdefiniowanych przez użytkownika inteligentnych urządzeń domowych. Ponadto widżet ten jest dostępny w wielu rozmiarach, w przeciwieństwie do tego, co sugeruje poniższy obrazek.

Niemniej jednak, możliwe jest teraz aktywowanie podglądu na żywo z kamery lub interakcja z inteligentnymi żarówkami na ekranie głównym bez zagłębiania się w aplikację Google Home lub kartę menu szybkich ustawień Device Controls, jeśli urządzenie obsługuje to drugie. Co więcej, sama aplikacja Google Home Android może teraz wyświetlać więcej informacji o niektórych inteligentnych urządzeniach domowych, w tym o poziomie naładowania baterii oczyszczacza powietrza. W rezultacie wydaje się, że Google kontynuuje zbieranie informacji, które wcześniej byłyby ograniczone do aplikacji producenta. Innymi słowy, najnowsza runda aktualizacji Google Home powinna jeszcze bardziej ograniczyć potrzebę przełączania aplikacji producenta zewnętrznego w celu sprawdzenia lub wykonania niektórych funkcji.

(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)

Z drugiej strony Google wprowadził również nowe funkcje inteligentnego domu do takich urządzeń jak Pixel Watch 2 (obecnie 299,99 USD na Amazon). W szczególności dodano dodatkowe komplikacje tarczy zegarka do sterowania wybranymi inteligentnymi urządzeniami domowymi bezpośrednio z samej tarczy zegarka, zamiast otwierać aplikację Google Home Wear OS. Co więcej, kafelek Google Home dla Wear OS zyskał więcej opcji sterowania inteligentnymi urządzeniami.

Co więcej, Google w końcu dodało odpowiednią obsługę kanału wideo Ring Video Doorbell do Pixel Tabletczego brakowało od czasu premiery. Chociaż wcześniej można było wyświetlać obraz z kamery dzwonka do drzwi za pośrednictwem aplikacji Google Home, tablet Tablet Pixel brakowało dwukierunkowej rozmowy i obsługi szybkiej reakcji, która była obecna w produktach Nest od lat. Podobnie, tablet nie powiadamiał użytkownika, gdy ktoś nacisnął sparowany dzwonek do drzwi. Proszę zauważyć, że Google obecnie ogranicza to ulepszenie do swojego programu Preview Programktóry, jak podkreśla, jest narzędziem umożliwiającym ludziom wczesny dostęp do nowego stabilnego oprogramowania przed szerszym wdrożeniem, a nie programem beta.

(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)
(Źródło obrazu: Google)

Źródło(a)

Google via 9to5Google (1) (2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Google wprowadza nowe funkcje inteligentnego domu do tabletu Pixel, zegarka Pixel Watch 2, Pixela 8 i innych urządzeń Pixel dzięki najnowszym aktualizacjom Google Home
Alex Alderson, 2024-06- 1 (Update: 2024-06- 1)