Notebookcheck Logo

Google obiecuje coroczne aktualizacje systemu operacyjnego dla zegarków Pixel Watch i Galaxy Seria Watch5 z zaangażowaniem w Wear OS

Google ma teraz na celu coroczne publikowanie dużych aktualizacji Wear OS. (Źródło obrazu: Google)
Google ma teraz na celu coroczne publikowanie dużych aktualizacji Wear OS. (Źródło obrazu: Google)
Google zaktualizowało swoją strategię smartwatcha po premierze Pixel Watch. Przez ostatnie kilka lat decyzyjność Google porzuciło wiele modeli OEM, a TicWatch Pro 3 i Fossil Gen 6 wciąż nie otrzymały Wear OS 3.
Smartwatch Wearable Software

Wczoraj donosiliśmy, że Google zapewni aktualizacje oprogramowania dla Pixel Watch "co najmniej do października 2025", rok nieśmiały z Samsung Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro. Następnie Google potwierdziło Wiredże użytkownicy Wear OS powinni teraz oczekiwać dużej aktualizacji systemu operacyjnego na rok, przynosząc Wear OS zgodnie z Android i konkurentami, takimi jak Apple Watch Series smartwatches.

Przemawiając do "Wired, Björn Kilburn, dyrektor ds. zarządzania produktem dla Google Wear OS, stwierdził, co następuje:

Naszym celem jest, z perspektywy platformy, abyśmy wydawali nową wersję Wear generalnie co roku w podobny sposób jak w przypadku urządzeń mobilnych, częściowo dlatego, że musimy wspierać urządzenia mobilne. Jeśli nowe funkcjonalności dodane w Android są krytyczne dla zegarków i wearables, to musimy znaleźć sposób, aby wprowadzić je do zegarka.

Niestety, ta zmiana podejścia zbiega się z przekazaniem przez Google odpowiedzialności za dostarczanie aktualizacji OS producentom OEM. W związku z tym wydaje się, że Google otwiera WearOS na tę samą fragmentację, która już istnieje na smartfonach Android. Na przykład, Pixel Watch otrzyma tylko trzy aktualizacje OS, liczone od jego premiery na Wear OS 3.5. Dla porównania, Samsung pozwoli sobie na dodatkowy rok aktualizacji dla serii Galaxy Watch5.

Innymi słowy, wsparcie dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic ustanie na tej samej wersji Wear OS, co Pixel Watch. Dodatkowo, nie wiadomo jeszcze, jak lub kto dostarczy Wear OS dla takich urządzeń jak Fossil Gen 6 i TicWatch Pro 3 series. Miejmy nadzieję, że nowa polityka aktualizacji skłoni producentów OEM do zachowania konkurencyjności poprzez wydawanie aktualizacji OS szybko, w przeciwieństwie do Google w ciągu ostatnich kilku lat.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Google obiecuje coroczne aktualizacje systemu operacyjnego dla zegarków Pixel Watch i Galaxy Seria Watch5 z zaangażowaniem w Wear OS
Alex Alderson, 2022-10-12 (Update: 2022-10-12)