Notebookcheck Logo

Google Tensor G2: Nadchodzi potwierdzenie 5 nm procesu produkcyjnego dla chipsetu Pixel 7 i Pixel 7 Pro

Wewnętrzne chipsety Google'a pozostają na 5 nm węzłach, wbrew przedpremierowym plotkom. (Źródło obrazu: Google)
Wewnętrzne chipsety Google'a pozostają na 5 nm węzłach, wbrew przedpremierowym plotkom. (Źródło obrazu: Google)
Google wyjaśniło teraz plotki o tym, że Tensor G2 wykorzystuje węzły 4 nm w celu poprawy efektywności energetycznej. Niestety, chipset zasilający Pixel 7 i Pixel 7 Pro to kolejny wysiłek 5 nm w kolejnym podobieństwie, które para z serią Pixel 6.
Android Google Pixel Smartphone

Chociaż porównaliśmy już większość specyfikacji technicznych pomiędzy Tensori Tensor G2, Google od tego czasu potwierdziło prawdopodobnie kluczowy aspekt dla Android Authority. Podsumowując, Google zbudował Tensor G2 wokół nowych rdzeni wydajnościowych, ale z tymi samymi rdzeniami pierwszorzędnymi i wydajnościowymi, co jego poprzednik. Dodatkowo, Google włączyło bardziej nowoczesny procesor graficzny, mając nadzieję na rozwiązanie jednego z niedociągnięć Tensora.

Przed premierą pojawiły się plotki, że Tensor G2 opiera się na 4 nm węzłach Samsunga, co stanowi poprawę w stosunku do oryginalnego Tensora i jest zgodne z Exynos 2200. Teoretycznie, przyjęcie węższego procesu produkcyjnego poprawiłoby wydajność energetyczną, chociaż Snapdragon 8 Gen 1 obalił to. Nawiasem mówiąc, Qualcomm odszedł od 4 nm węzłów Samsunga z m.in Snapdragon 8 Plus Gen 1, który zamiast tego opiera się wokół konkurencyjnych węzłów 4 nm TSMC.

Jednakże, Android Authoritypisze, że Tensor G2 to również 5 nm chipset i podzielił się następującym cytatem:

Stworzyliśmy Google Tensor G2 z myślą o rzeczywistych zastosowaniach. Nasza ostateczna architektura, która obejmuje technologię 5nm, pomogła nam osiągnąć ten cel, zwiększając jednocześnie zarówno wydajność, jak i efektywność energetyczną. Takie podejście pozwoliło nam również dodać nowe możliwości, a jednocześnie zrobić krok naprzód w dziedzinie uczenia maszynowego dzięki naszej nowej generacji TPU z G2.

Z jakiegoś powodu Google postanowiło nie ujawniać, czy Samsung czy TSMC produkuje Tensor G2. Przypuszczalnie wciąż Samsung, nie jest też jasne, czy Tensor G2 wykorzystuje proces 5LPE Samsunga czy 5LPP, przy czym ten drugi jest nowocześniejszą wersją pierwszego. Tak czy inaczej, zalecalibyśmy oczekiwanie na niezależne testy żywotności baterii z Pixel 7 i Pixel 7 Pro przed wydaniem jakiegokolwiek osądu.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 10 > Google Tensor G2: Nadchodzi potwierdzenie 5 nm procesu produkcyjnego dla chipsetu Pixel 7 i Pixel 7 Pro
Alex Alderson, 2022-10-11 (Update: 2022-10-11)