Notebookcheck Logo

Google Tensor G4: SoC Pixel 9 zostanie uruchomiony z marginalnymi ulepszeniami w stosunku do Tensor G3

Tensor G4 nie będzie znacznie lepszy od Tensor G3 (zdjęcie wykonane przez Google)
Tensor G4 nie będzie znacznie lepszy od Tensor G3 (zdjęcie wykonane przez Google)
Tensor G4 Google z 2024 roku nie będzie tak imponujący, jak przewidywano wcześniej. SoC z serii Pixel 9 będzie zamiast tego opierał się na swoim poprzedniku. Oczekuje się, że w pełni niestandardowy chip Google zostanie uruchomiony w 2025 roku.
5G ARM Google Pixel Leaks / Rumors Smartphone

Mimo że Pixel 8 i Pixel 8 Pro nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek, potok przecieków ujawnił prawie wszystko na temat tego duetu. Będą one zasilane przez SoC Tensor G3, który w oparciu o jego Geekbenchpozostaje dość daleko w tyle za ofertą obecnej generacji. Ci, którzy szukają ulepszeń w jego następcy (Tensor G4, wstępnie), będą rozczarowani, wiedząc, że nie będą one tak niezwykłe.

Android Władza dowiedział się od znanej leakerki Kamili Wojciechowskiej, że Tensor G4 nadal będzie pochodną Exynosa, podobnie jak jego poprzednicy. Będzie on bazował na Tensor G3 (aka Zuma), co potwierdza jego nazwa kodowa Zuma Pro. Niestandardowy zespół SoC Samsung LSI ściśle współpracuje z Google od 2020 roku i będzie kontynuował tę współpracę w dającej się przewidzieć przyszłości. Jest zbyt wcześnie, aby oszacować, na którym węźle Samsung Foundry zostanie wykonany Tensor G4. 3GAP to optymistyczne założenie, choć szanse na to, że będzie to 4LPP lub 4LPP+ są większe.

Kamila mówi, że Google planuje ostatecznie odejść od Samsunga, budując własną bibliotekę IP. Pozwoli to na zaprojektowanie niektórych części SoC od podstaw i licencjonowanie innych. W idealnej sytuacji powinniśmy zobaczyć w pełni niestandardowy SoC od Google zadebiutuje w 2025 roku wraz z serią Pixel 10. Do tego czasu węzły N3E i N3P TSMC powinny być w pełni operacyjne. To, czy uzyska jakąkolwiek pojemność, to inna sprawa. Może to zmusić Google do przyjrzenia się Węzła 18A Intelaktórego Arm planuje używać do tworzenia referencyjnych SoC.

Kup Google Pixel Buds Pro na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Google Tensor G4: SoC Pixel 9 zostanie uruchomiony z marginalnymi ulepszeniami w stosunku do Tensor G3
Anil Ganti, 2023-09-18 (Update: 2023-09-18)