Notebookcheck Logo

Diablo IV trafia na Steam z 25% zniżką, zostaje zweryfikowane pod kątem Steam Deck, ale otrzymuje zjadliwe recenzje

W Diablo IV można już bez problemu grać na platformie Steam. (Zdjęcie: Acitvision Blizzard)
W Diablo IV można już bez problemu grać na platformie Steam. (Zdjęcie: Acitvision Blizzard)
Diablo IV jest już dostępne na Steam i w końcu można w nie grać na Steam Deck bez żadnych problemów. Gra została nawet oficjalnie zweryfikowana dla urządzeń przenośnych i działa całkiem dobrze na Steam Deck. Gracze nie są jednak zadowoleni z Diablo IV.
Gaming Fail

Diablo IV jest już dostępne na Steamdo 24 października gra oferowana jest z 25% zniżką, co oznacza, że standardowa wersja kosztuje teraz 52,49 USD, Digital Deluxe Edition 67,49 USD, a Ultimate Edition 74,99 USD.

Wymagania systemowe są stosunkowo skromne - Blizzard wymaga co najmniej procesora Intel Core i5-2500K, karty graficznej GeForce GTX 660 i 90 GB przestrzeni dyskowej, aby móc płynnie grać w grę w rozdzielczości 720p przy niskim poziomie detali. Ze względu na tak niskie wymagania, Valve było w stanie oficjalnie zweryfikować grę na Steam Deck. Jak pokazuje poniższe wideo z Santiago Santiago diablo IV osiąga średnio nieco ponad 50 klatek na sekundę na Steam Deck przy niskich i średnich ustawieniach graficznych w natywnej rozdzielczości 1280 x 800.


Diablo IV zebrało już ponad 1000 recenzji użytkowników na Steam, które Valve określa jako "zrównoważone" - ale 48% negatywnych recenzji trudno nazwać sukcesem. Gracze narzekają głównie na zakupy w grze, które czasami są zbyt drogie, puste światy gry, zbyt mało zawartości w nowych sezonach i zawodne serwery Blizzarda.

Ponieważ w grę można grać tylko przy aktywnym połączeniu internetowym, postępy w grze zostaną utracone, jeśli połączenie z serwerem zostanie przerwane. Ocena użytkowników na Metacriticjest jeszcze gorsza i wynosi 2,8 na 10 możliwych punktów; gracze na tej platformie skarżą się również na brak długoterminowej motywacji i liczne problemy techniczne.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 10 > Diablo IV trafia na Steam z 25% zniżką, zostaje zweryfikowane pod kątem Steam Deck, ale otrzymuje zjadliwe recenzje
Hannes Brecher, 2023-10-20 (Update: 2023-10-20)