Notebookcheck Logo

Cherry MX Board 1.0

Cherry MX Board 1.0
Cherry MX Board 1.0
Firma Cherry dopisała do listy oferowanych produktów klawiaturę MX Board 1.0.

Firma Cherry się rozkręciła i z producenta przełączników stała się coraz lepiej rozpoznawalnym dostawcą klawiatur komputerowych. Dowód jest w tytule niusa, czyli nowy osprzęt o nazwie MX Board 1.0 (nazewnictwo jest nieco mylące, bo wcześniej był już model MX Board 9.0).

Z załączonego zdjęcia można wywnioskować co ciekawsze cechy Cherry MX Board 1.0 (klawiatura mechaniczna). Choćby to, że podłącza się ją przy użyciu kabla USB i istnieje możliwość dopięcia podnadgarstnika.

To możliwe, że zostały tu zastosowane inne przełączniki, niż Cherry? Oczywiście, że nie. Zastosowano przełączniki MX Silent Red i MX Brown (do wyboru przy zakupie). Każdy przycisk ma wytrzymać 50 mln uderzeń i to bez pogorszenia wrażeń z użytkowania (te same parametry w tym czasie). Możliwe, że pomaga w tym cyfrowy kontroler odpowiedzialny za rozpoznawanie wciśniętych klawiszy w trybie HighSpeed (po naszemu robi to szybko i bezbłędnie).

Oznaczenia przycisków mają podwyższoną odporność na wytarcie. Dużo uwagi poświęcono też na ich jednolite podświetlanie na biało.

Klawiaturę Cherry MX Board 1.0 można już nabyć w cenie 90 euro lub 80 funtów szterlingów.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-11-24 (Update: 2018-11-24)