Notebookcheck Logo

Cherry MX Low Profile RGB

Cherry MX Low Profile RGB
Cherry MX Low Profile RGB
Firma Cherry jest w trakcie przygotowań do wprowadzania na rynek przełączników o nazwie MX Low Profile RGB.

Taki przełącznik to kluczowy element klawiatury, który znajduje się bezpośrednio pod każdym przyciskiem. Decyduje o tym, jak długi jest skok i o jego charakterystyce. Wpływa też na głośność klawiatury, szybkość reakcji oraz trwałość.

Tytułowe przełączniki o nazwie Cherry MX Low Profile RGB (11,9 mm) są, jak sama nazwa wskazuje, niskoprofilowe. Najbliżej im do klasycznych MX Cherry Red (18,5 mm), czyli klasycznych cichych przełączników z dotychczasowej oferty tej firmy.

Bardzo prawdopodobne, że będą stosowane w laptopach do gier. Konkurencyjne rozwiązania są oferowane przez firmy Kailh i Tesoro (kilka klawiatur pokazanych na CES 2018), jednak tam nie ma możliwości wymiany przycisków.

Producent chwali się także tym, że nieco inna konstrukcja pozwoliła zapewnić częściową ochronę przed zalaniem wodą i zatykaniem przez kurz. Ten efekt jest uzyskiwany dzięki dodatkowemu gumowemu elementowi, który niestety zmienia charakterystykę pracy całej klawiatury z takimi przełącznikami. Dobra wiadomość jest zaś taka, że każdy z przycisków może być podświetlany (RGB).

Obecnie produkt ten jest jeszcze w fazie prototypu. Jego możliwości można było przetestować w klawiaturach Ducky i Vortex (krótkie serie na potrzeby testów).

Źródło: AnandTech

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
Sylwester Cyba, 2018-01-13 (Update: 2018-01-13)