Notebookcheck Logo

CEO Tesla Elon Musk spodziewa się, że konkurent EV, Lucid Motors, zniknie z rynku

Elon Musk przewiduje, że producent zgrabnego Lucid Air nie będzie dłużej konkurował z Teslą (Image: Lucid)
Elon Musk przewiduje, że producent zgrabnego Lucid Air nie będzie dłużej konkurował z Teslą (Image: Lucid)
Stosunkowo młody amerykański automaker, który trafił na pierwsze strony gazet dzięki dobrze wyglądającemu i niesamowicie wydajnemu Lucidowi Air, może nie wyjść na szczyt rynku EV według Elona Muska, który po raz kolejny powtórzył, że nie sądzi, aby firma utrzymała się na powierzchni przez dłuższy czas.
E-Mobility Business

Nastroje na szybko rosnącym Rynku EV powoli, ale zdecydowanie zbliża się do punktu krytycznego. Po zakłóceniach w łańcuchach dostaw i zmniejszeniu mocy produkcyjnych, które doprowadziły do znaczne podwyżki cen producenci samochodów elektrycznych, tacy jak Tesla, zaczęli oferować rabaty na niektórych rynkach międzynarodowych rynkach międzynarodowych gdzie popyt dość szybko spada. Według Elona Muska, rozwój ten może mieć szczególnie drastyczne konsekwencje dla jednej pewnej firmy.

W niedawnym tweecie " https://twitter.com/elonmusk/status/1601130333159624704, ekscentryczny szef Tesli po raz kolejny przewidział upadek konkurenta EV - firmy Lucid Motors. Komentarz Elona Muska pojawia się po tym, jak nowe doniesienia wskazały, że producent samochodów elektrycznych, który również ma swoje korzenie w amerykańskim stanie Kalifornia, zmaga się z rosnącą liczbą anulowanych zamówień, które skłoniły firmę do podjęcia dość drastycznych środków. Jak podaje "Business Insiderlucid oferuje niezdecydowanym klientom zniżki w wysokości do 10 procent od sześciocyfrowej ceny katalogowej większościLucid Aira przedstawiciele firmy mogą wykonać do 14 rozmów telefonicznych, aby zamknąć sprzedaż.

To nie pierwszy raz, kiedy Elon Musk kwestionuje finansową rentowność rywala. CEO Tesli już wcześniej wskazywał na zbyt wysokie wydatki firmy, która musi znaleźć sposoby i środki, aby obniżyć koszty produkcji Lucid Air. Chociaż konkurent Tesli zgłosił przychód w wysokości 200 milionów dolarów w trzecim kwartale 2022 roku, to biznes jest daleki od tego, by zmienić się w rentowny. Ale pomimo ponurej prognozy Muska, Lucid Motors wydaje się mieć wystarczająco dużo rezerw gotówkowych, aby utrzymać się na rynku przez co najmniej kolejny rok dzięki dużemu inwestorowi z Arabii Saudyjskiej.

Sprawdź ochraniacz ekranu ze szkła hartowanego do systemu infotainment w Tesli Model 3 i Model Y na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 12 > CEO Tesla Elon Musk spodziewa się, że konkurent EV, Lucid Motors, zniknie z rynku
Enrico Frahn, 2022-12-12 (Update: 2022-12-12)