Notebookcheck Logo

Elon Musk sondowany przez NHTSA w sprawie zamiaru usunięcia samojezdnej kierownicy "nag

Elon Musk jest w gorącej wodzie kąpany nad tweetem o trzymaniu kierownicy FSD (obraz: Tesla)
Elon Musk jest w gorącej wodzie kąpany nad tweetem o trzymaniu kierownicy FSD (obraz: Tesla)
National Highway Traffic Safety Administration chce wiedzieć, dlaczego Elon Musk powiedział, że Tesla usunie ostrzeżenie, aby trzymać kierownicę, gdy samochód jest w trybie samojezdnym. 1 stycznia Elon Musk zatweetował, że "nag" może zostać zniweczone wraz z kolejną aktualizacją FSD.
E-Mobility

Elon Musk wykorzystał pierwszy dzień nowego roku, aby zgodzić się z oświadczeniem, że "użytkownicy z więcej niż 10.000 mil na FSD Beta powinny mieć możliwość wyłączenia kierownicy nag" i powiedzieć, że to się stanie z dużym Pełna Self-driving Beta (FSD) aktualizacja systemu nadchodzi w tym miesiącu. Jego tweet ma teraz umieścić go w gorącej wodzie z National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) agencji rządowej, która jest probing Tesla dla wielu wypadków, w których jego Autopilot lub FSD Beta systemów wspomagania jazdy może być aktywny w czasie wypadku.

Dzisiaj NHTSA wydała oświadczenie, że poprosiła Teslę o wyjaśnienie tweeta Muska o usunięciu "nag" kierownicy z funkcji FSD Beta wraz z kolejną aktualizacją. W celu spełnienia przepisów federalnych, Tesla sama wymaga, aby " wpełni uważny kierowca, który ma ręce na kierownicy i jest przygotowany do przejęcia w każdej chwili" używa swoich opcji Autopilota lub FSD w ich instrukcji.

Niedawno Elon Musk musiał wycofać się ze swojej tezy, że Tesle zostaną przekształcone w prawdziwie samojezdne pojazdy wraz z wydaniem dużej, jednostopniowej aktualizacji FSD Beta v11 do końca 2022 roku. Regulatorzy są jednak zdania, że funkcje autonomicznej jazdy Tesli nadal będą wymagały obecności kierowcy w przewidywalnej przyszłości i nie będą certyfikować FSD Beta jako cokolwiek innego niż rozwiązanie poziomu 2 w najbliższym czasie.

To dlatego Elon Musk musiał wyjaśnić, że choć uważa, że oprogramowanie jest gotowe do podjęcia Tesla z punktu A do punktu B bez udziału kierowcy, przeszkody regulacyjne uniemożliwi v11 od tego bez wszystkich obowiązkowych środków ostrożności, takich jak wspomniany uchwyt kierownicy "nag." To właśnie dlatego NHTSA może zareagować na jego zamiar, aby ostatecznie ograniczyć ostrzeżenie uchwyt kierownicy z nadchodzącą aktualizacją FSD, choć dla pewnej kategorii kierowców tylko, a teraz szuka dalszych wyjaśnień.

Pobierz Tesla Motors 24' Cable Wall Connector na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Elon Musk sondowany przez NHTSA w sprawie zamiaru usunięcia samojezdnej kierownicy "nag
Daniel Zlatev, 2023-01-10 (Update: 2023-01-10)