Notebookcheck Logo

Bose QuietComfort Earbuds II: słuchawki douszne klasy premium z obsługą Qualcomm aptX Lossless

Posiadacze Bose QuietComfort Earbuds II muszą poczekać do przyszłego roku na obsługę Qualcomm aptX Lossless. (Źródło obrazu: Bose)
Posiadacze Bose QuietComfort Earbuds II muszą poczekać do przyszłego roku na obsługę Qualcomm aptX Lossless. (Źródło obrazu: Bose)
Firma Bose przedstawiła plany modernizacji swoich słuchawek QuietComfort Earbuds II. Słuchawki QuietComfort Earbuds II, które już teraz są określane jako oferujące najlepszy na świecie system ANC, wkrótce będą mogły korzystać z aptX Lossless, jednej z dwóch nowych platform dźwiękowych firmy Qualcomm.
Audio Gadget Wearable Software

Nie minęło wiele czasu od ogłoszenia przez firmę Bose słuchawek QuietComfort Earbuds II, ale już teraz ujawniono, że wkrótce do słuchawek premium trafi nowa funkcja. Wprowadzone na na początku września za 299 USD, firma Bose określa QuietComfort Earbuds jako oferujące "najlepszą na świecie redukcję hałasu". Chociaż to stwierdzenie nie odnosi się do jakości dźwięku w słuchawkach, Bose może wkrótce mieć powód, aby pochwalić się QuietComfort Earbuds II również pod tym względem.

Według firmy, wkrótce będzie on umożliwiać aptX Lossless, kodek Bluetooth, który Qualcomm ogłosił wcześniej w tym miesiącu podczas corocznego szczytu wraz z Snapdragon 8 Gen 2. Dla odniesienia, QuietComfort Earbuds II nie może obecnie wykorzystać żadnych technologii aptX, mimo że opiera się na platformie dźwiękowej Qualcomm S5, z Bose ograniczając wkładki do kodeków AAC i SBC. Innymi słowy, słuchawki oferują SBC tylko wtedy, gdy nie są podłączone do urządzenia Apple.

Podobno obsługa aptX Lossless pojawi się wiosną 2023 roku za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Firma Bose nie podała jednak konkretnej daty wprowadzenia tej funkcji, więc na razie radzimy traktować to jako luźne zobowiązanie. Teoretycznie, QuietComfort Earbuds II powinny być w stanie odtwarzać 16-bitowy dźwięk przy 44,1 kHz z aktywnym aptX Lossless. Qualcomm aptX Lossless powinien działać w tandemie z opcjami łączności o niskiej latencji, które zapewnia Qualcomm S5, ale nie wiadomo, jak będą one współdziałać, dopóki Bose nie poda więcej szczegółów na temat aktualizacji słuchawek na wiosnę 2023 roku, przypuszczalnie w nowym roku.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Bose QuietComfort Earbuds II: słuchawki douszne klasy premium z obsługą Qualcomm aptX Lossless
Alex Alderson, 2022-11-23 (Update: 2022-11-23)