Notebookcheck Logo

CES 2023 | Qualcomm Snapdragon Ride Flex SoCs odsłonięte, aby napędzać przyszłość zaawansowanych technologii samochodowych OEM

Wizja firmy Qualcomm dotycząca samochodu przyszłości. (Źródło: Qualcomm)
Wizja firmy Qualcomm dotycząca samochodu przyszłości. (Źródło: Qualcomm)
Qualcomm przybył do Las Vegas Convention Center, aby podkreślić obecną i bieżącą rolę swoich platform Snapdragon Ride jako wybitnych rozwiązań w zakresie przetwarzania danych w motoryzacji. Wiąże się to z debiutem inauguracyjnego SoC Ride Flex, nowego sposobu umieszczenia zautomatyzowanej jazdy (AD) i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) na tym samym układzie. Ma on być również wstępnie zintegrowany ze Snapdragon Ride Vision, co pozwoli na potencjalnie zunifikowane tworzenie pojazdów w oparciu o sprzęt i oprogramowanie.
AI Business E-Mobility Launch Software

Snapdragon Cyfrowe podwozie Pojazd koncepcyjny obejmuje ambicje firmy Qualcomm ambicje aby pozostać na czele nowej generacji wrażenia z jazdy w przyszłości (a także w produkcji samochodów w ogóle). Wiąże się to z coraz bardziej wszechobecnymi w całym samochodzie procesorami integrującymi sprzęt, oprogramowanie i usługi, których głównym "filarem" są rozwiązania obliczeniowe zaprezentowane na CES 2023 jako Snapdragon Ride Platforms.

Qualcomm zapowiedział, że kolejna generacja tych Platform ma być oparta na zaawansowanym 4 nanometrowym (nm) i ma być przeznaczona dla czołowych producentów samochodów jako praktycznie platformy typu "wszystko w jednym", które wdrażają "jedyny w branży skalowalny i otwarty system zaprojektowany dla ADAS i ADLotus Eletre SUV price range and specs detailed with first 'end-to-end autonomous driving' LiDAR kit"

OEM zaprezentował również Snapdragon Ride Flex SoCs na głównych targach, nową platformę obliczeniową dla przemysłu motoryzacyjnego, która, podobnie jak reszta rodziny Snapdragon Ride Platform, integruje zatwierdzony przez NCAP i certyfikowany przez europejskie przepisy bezpieczeństwa ogólnego stos Ride Vision dla czujników czujników i kontroli, niezbędnych dla możliwości samojezdnych następnej generacji.

SoC Flex mają być również fabrycznie wyposażone w pakiet oprogramowania z systemem operacyjnym czasu rzeczywistego z Qualcomm's Automotive Open System Architecture (AUTOSAR) dla aplikacji takich jak samochodowy hypervisor jak również ich infotainment ekrany infotainment. Są one również oceniane w celu zapewnienia funkcji, takich jak pomoc w parkowaniu i monitorowania kierowcy

Odpowiednio, Qualcomm reklamuje swoje nadchodzące układy Ride Flex jako wielopriorytetowe "Qualcomm completes NUVIA acquisition, will release high-performance ultrabook processors in 2022cyfrowy kokpit, ADAS i AD... na jednym SoC". Ich pierwsza generacja jest próbkowana wśród samochodowych producentów OEM od teraz, z masową produkcją przewidywaną do rozpoczęcia w 2024 roku.

Kupić Anker 2-Port PowerDrive III Duo z PowerIQ 3.0 USB typu C Car Charger na Amazon

Pojazd koncepcyjny Snapdragon Digital Chassis z większej ilości kątów. (Źródło: Qualcomm)
Pojazd koncepcyjny Snapdragon Digital Chassis z większej ilości kątów. (Źródło: Qualcomm)
 

Źródło(-a)

Informacja prasowa Qualcomm

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Qualcomm Snapdragon Ride Flex SoCs odsłonięte, aby napędzać przyszłość zaawansowanych technologii samochodowych OEM
Deirdre O'Donnell, 2023-01- 5 (Update: 2023-01- 5)