Notebookcheck Logo

Qualcomm i Renault ogłaszają nowe partnerstwo w celu współpracy nad "Software-Defined Electric Vehicles" przyszłości

Qualcomm i Renault znów łączą siły. (Źródło: Qualcomm)
Qualcomm i Renault znów łączą siły. (Źródło: Qualcomm)
Qualcomm Technologies i Renault Group ogłosiły, że połączą siły, aby dostarczyć nowe platformy dla pojazdów elektrycznych następnej generacji od tego drugiego. Powstałe w ten sposób nowe "Software Defined Vehicle Platforms" przejmą rolę cyfrowego podwozia Snapdragon, a tym samym mogą dostarczyć nowe zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), doświadczenia "connected car" i ogólnie wiele więcej elementów sterujących pojazdem niż kiedykolwiek wcześniej.
Business E-Mobility Launch Software

Qualcomm Technologies oraz Grupa Renault mają ogłosiły że ich obecna umowa, która stawia Snapdragon Digital Chassis w aktualnej linii pojazdów elektrycznych marki, dobiegła końca. Zostanie ona jednak zastąpiona nową, która połączy te dwie firmy w celu dostarczenia następnej generacji rozwiązań typu "Software Defined Vehicle "(lub SDV).

SDV to e-pojazdy, w których znaczna część funkcji, aż do poduszek powietrznych, tempomatu i innych aspektów kabiny tradycyjnie kojarzonych z fizycznymi przyciskami, jak również bardziej "zaawansowanych technologicznie" funkcji, takich jak ADAS lub wykrywanie przeszkód są oparte na oprogramowaniu, poprzez OTA w razie potrzeby

Jego zasięg może wydawać się duży; jednak firmy takie jak np Qualcomm są nieugięte, że jest to nieuniknione jeśli chodzi o przyszłość pojazdu. W związku z tym, powstające nowe "wysokowydajne" SDV jako wynik nowego Renault x Qualcomm mają zacząć powstawać od 2026 roku.

W ramach nowej współpracy Qualcomm może również objąć udziały w Ampere Renault's spółce zależnej Renault zajmującej się układami samochodowymi i oprogramowaniem.

Kup ładowarkę samochodową Autel 240V na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Qualcomm i Renault ogłaszają nowe partnerstwo w celu współpracy nad "Software-Defined Electric Vehicles" przyszłości
Deirdre O'Donnell, 2022-11- 9 (Update: 2022-11- 9)