Notebookcheck Logo

Casio Rangeman: Nowy smartwatch z GPS, czujnikami Polar i ładowaniem słonecznym już dostępny

Casio: Nowy smartwatch dostępny w dwóch wariantach
Casio: Nowy smartwatch dostępny w dwóch wariantach
Casio oferuje teraz dwa smartwatche, które podobno mają długi czas działania i moduł GPS. W zestawie znajduje się również czujnik tętna z dodatkowymi funkcjami.
Wearable Smartwatch Launch

Casio G-Shock Rangeman to zegarek, który stoi na progu pomiędzy zegarkiem fitness z zaawansowanymi funkcjami a faktycznym smartwatchem. Chociaż może wyświetlać powiadomienia, takie jak połączenia przychodzące, e-maile i przypomnienia kalendarza, nie ma opcji odpowiadania na przychodzące wiadomości za pomocą gotowych odpowiedzi.

Jeśli chodzi o funkcje fitness, zainstalowano kilka czujników. Możliwy jest pomiar tętna, a dzięki zintegrowanemu modułowi GPS można analizować prędkość biegu i jazdy na rowerze. Tętno można wyświetlić graficznie i ustawić docelowe tętno. Ponadto zaimplementowano krokomierz i można również ocenić jakość snu. Dostępny jest również pomiar nasycenia tlenem.

Casio współpracowało z firmą Polar przy tworzeniu G-Shock Rangeman, co oznacza, że można obliczyć maksymalne względne nasycenie tlenem, a także ilość wysiłku w danej sesji treningowej. Smartwatch jest wyposażony w wysokościomierz i elektroniczny kompas, podczas gdy żyroskop ma być w stanie rejestrować ruchy i zakręt na końcu pasa podczas pływania; wodoodporność jest określona jako do 20 barów. Obsługa odbywa się za pomocą przycisków, a nie ekranu dotykowego.

Ładowanie słoneczne jest zintegrowane i przeznaczone do ciągłego wyświetlania czasu; Casio twierdzi, że czas pracy GPS wynosi do 14 godzin. Smartwatch dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych bezpośrednio od producenta w cenie 500 dolarów.

Możliwa i tańsza alternatywa: Proszę kupić Garmin Instinct 2 Solar na Amazon

Modele są wyposażone w szereg funkcji
Modele są wyposażone w szereg funkcji

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Casio Rangeman: Nowy smartwatch z GPS, czujnikami Polar i ładowaniem słonecznym już dostępny
Silvio Werner, 2024-02-10 (Update: 2024-02-10)