Notebookcheck Logo

MangoHud w wersji 0.7.1 poprawia popularną nakładkę wydajnościową do gier dla systemu Linux

MangoHud dostarcza graczom korzystającym z Linuksa przydatnych informacji, takich jak liczba klatek na sekundę, obciążenie systemu i temperatura sprzętu (Zdjęcie: GitHub).
MangoHud dostarcza graczom korzystającym z Linuksa przydatnych informacji, takich jak liczba klatek na sekundę, obciążenie systemu i temperatura sprzętu (Zdjęcie: GitHub).
MangoHud w wersji 0.7.1 został wydany, dodając drobne funkcje i poprawki błędów do nakładki wydajności dla systemu Linux. Poniżej znajdą Państwo przegląd zmian.
Linux / Unix Open Source Gaming Software

MangoHud jest wygodną alternatywą dla zastrzeżonych nakładek wydajnościowych, takich jak MSI Afterburner, który nie jest dostępny w systemie Linux. Steam Deck integruje również narzędzie open source MangoHud do wyświetlania klatek na sekundę, czasu wyświetlania klatek i obciążenia systemu, w tym temperatury sprzętu na przenośnym komputerze Valve. Deweloperzy opublikowali teraz nową wersję MangoHud, wersję 0.7.1, na GitHub.

Zgodnie z informacją o wydaniu https://github.com/flightlessmango/MangoHud/releases/tag/v0.7.1 na GitHub, następujące ustawienia MangoHud uległy zmianie w wersji 0.7.1:

 • "gamepad_battery" został zmieniony na "device_battery". Ten parametr obsługuje teraz wartości "gamepad" i "mouse".
 • "time" ma teraz własną nazwę
 • "fps_metrics" przyjmuje wartość dziesiętną lub "avg", np. "avg,0.001" i wyświetla metryki.
 • "winesync" pokazuje aktualną implementację prymitywów synchronizacji. Np. ESYNC/FSYNC itp.
 • "present_mode" pokazuje aktualny tryb Vulcan Present Mode lub status Vsync w OpenGL.

Ogólne zmiany obejmują obsługę wyświetlania obciążenia GPU dla procesorów graficznych Adreno oraz wyświetlanie temperatury procesora dla modułu "zenpower3".

Następujące poprawki błędów są zawarte w MangoHud 0.7.1:

 • Naprawiono błąd, który mógł powodować awarię podczas uzyskiwania dostępu do prędkości wentylatora GPU (moduł "xnvctrl").
 • Naprawiono problem, w którym domyślne ustawienia MangoHud nie były używane, jeśli brakowało konfiguracji.
 • Naprawiono problem z awarią w CS2
 • Poprawiono kod Intela. Naprawiono problem, w którym Mangohud nie zamykał się poprawnie podczas korzystania z procesora graficznego Intel.
 • Naprawiono uruchamianie OpenGL na systemach musl libc
 • Naprawiono błąd, w którym "text_outline_color" był nieprawidłowo używany z BGR zamiast RGB

Pełne informacje o wydaniu wersji 0.7.1 nakładki wydajnościowej MangoHud dla systemu Linux i Steam Deck są dostępne na stronie projektu zespołu programistów GitHub.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > MangoHud w wersji 0.7.1 poprawia popularną nakładkę wydajnościową do gier dla systemu Linux
Alexander Pensler, 2024-02- 9 (Update: 2024-02- 9)