Notebookcheck Logo

Xiaomi: Stacja dokująca jest również płytą zasilającą i jest wyposażona w HDMI

Xiaomi: Nowe rozwiązanie dokujące z obsługą 4K60 i gniazdami.
Xiaomi: Nowe rozwiązanie dokujące z obsługą 4K60 i gniazdami.
Xiaomi wprowadza na rynek nową stację dokującą, która działa również jako kompaktowa płyta gniazdowa dla urządzeń o dużym poborze mocy. Dostępne jest również złącze HDMI.
Accessory Gadget

"Desktop Fast Charging Socket Pro" od Xiaomi to nie tylko klasyczna stacja dokująca, ale także listwa zasilająca. Konkretnie, model ten można podłączyć do sieci i ma on trzy gniazda, które mają zapewnić 2500 watów mocy, co oznacza, że można zasilać komputery stacjonarne i monitory.

W tym samym czasie notebook może być również podłączony przez USB i ładowany z mocą do 67 watów. Port USB-C nie tylko dostarcza energię, ale także przesyła dane i sygnały obrazu. W związku z tym obsługiwane jest HDMI, co oznacza, że Xiaomi Desktop Fast Charging Socket Pro działa również jako stacja dokująca. Obsługiwane jest wyjście materiału 4K z częstotliwością odświeżania 60 Hz.

Możliwe jest nie tylko wyjście obrazu, ale dostępny jest również port USB-A. Można go wykorzystać na przykład do podłączenia myszy lub klawiatury, dzięki czemu urządzenia wejściowe są natychmiast dostępne w razie potrzeby. Drugi port USB-C z przodu jest praktycznie odizolowany od funkcji stacji dokującej i umożliwia jedynie ładowanie, choć ze zwiększoną mocą. Pozwala to na przykład na jednoczesne ładowanie smartfona bez dodatkowego źródła zasilania.

Urządzenie jest oferowane za pośrednictwem Xiaomi YouPin w cenie około 25 USD. Nie jest jasne, czy doczeka się międzynarodowej premiery, ponieważ Xiaomi musiałoby dostosować gniazda wtykowe.

Możliwa alternatywa bez gniazdek: Proszę kupić Ugreen Revodok 206 na Amazon.

Jednocześnie można podłączyć kilka urządzeń.
Jednocześnie można podłączyć kilka urządzeń.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 04 > Xiaomi: Stacja dokująca jest również płytą zasilającą i jest wyposażona w HDMI
Silvio Werner, 2024-04- 2 (Update: 2024-04- 2)