Notebookcheck Logo

Xiaomi 13: w sieci pojawiają się wysokiej jakości rendery od wiarygodnego leakera

Xiaomi 13 zapożycza wskazówki projektowe od wielu innych flagowych smartfonów. (Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)
Xiaomi 13 zapożycza wskazówki projektowe od wielu innych flagowych smartfonów. (Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)
OnLeaks pokazał rendery Xiaomi 13, flagowego smartfona, który ma wylądować jeszcze w tym roku. Odróżniając się od Xiaomi 12, Xiaomi 13 ma płaski wyświetlacz, zmienioną obudowę aparatu i ramkę, która mocno opiera się na języku projektowania ostatnich iPhone'ów i Nothing Phone (1).
Android Smartphone Leaks / Rumors

@OnLeaks podzielił się renderami w wysokiej rozdzielczości i wymiarami Xiaomi 13, jednego z dwóch smartfonów z serii Xiaomi 13, które dziś wyciekły. Ujawniony obok m.in Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 odchodzi od zgrabnego designu m.in Xiaomi 12. Wygląda na to, że Xiaomi poszło na większe odległości, aby odróżnić Xiaomi 13 odXiaomi 13 Proniż w przypadkuXiaomi 12oraz Xiaomi 12 Pro.

Z jednej strony, tańszy flagowiec Xiaomi nie ma już zakrzywionego wyświetlacza. Zamiast tego, Xiaomi zbudował Xiaomi 13 wokół płaskiego wyświetlacza, który otacza symetrycznie wyglądające ramki. Dodatkowo, Xiaomi 13 posiada centralnie umieszczony otwór na pojedynczą kamerę przednią, a także zwykły asortyment dwóch przycisków sprzętowych, port USB Type-C i skierowaną w dół maskownicę głośnika. Z drugiej strony, Xiaomi 13 ma znacznie większą obudowę aparatu niż jego poprzednik. Jak pokazywały wcześniejsze przecieki, Xiaomi przyjęło obudowę aparatu w kształcie kwadratu, choć nadal z trzema obiektywami. Arguably, jego układ jest bliższy m.in OnePlus 10 Pro lub do OnePlus 10T niż doXiaomi 12, przy czym obudowa aparatu zajmuje prawie połowę szerokości tylnego panelu Xiaomi 13.

Nawiasem mówiąc, płaska ramka przypomina ostatnie flagowe iPhone'y, takie jak iPhone 14, lub Telefon Nic (1). Pomimo wszystkich wizualnych zmian pomiędzyXiaomi 12i Xiaomi 13, para ma praktycznie identyczne ślady. Konkretnie, Xiaomi 13 mierzy 152,8 x 71,5 x 8,3 mm, lub 10,3 mm, jeśli uwzględnimy jego obudowę aparatu. W przeciwieństwie do niegoXiaomi 12wchodzi w 152,7 x 69,9 x 8,2 mm. Innymi słowy, Xiaomi 13 mieści się w granicach 0,1 mm wysokości i głębokości Xiaomi 12, ale jest o 1,6 mm szerszy. Obecnie oczekuje się, że Xiaomi ujawni serię Xiaomi 13 przed końcem roku w Chinach, przypuszczalnie po zaprezentowaniu przez Qualcomm w połowie listopada br Snapdragon 8 Gen 2.

(Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)
(Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)
(Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)
(Źródło obrazu: @OnLeaks & CompareDial)

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2022 11 > Xiaomi 13: w sieci pojawiają się wysokiej jakości rendery od wiarygodnego leakera
Alex Alderson, 2022-11- 7 (Update: 2022-11- 7)