Notebookcheck Logo

Wynik Tesla Rider Quality i tryb gościa torują drogę do uruchomienia usług Robotaxi i Cybercab

Teaser aplikacji Robotaxi/Cybercab (zdjęcie: Tesla)
Teaser aplikacji Robotaxi/Cybercab (zdjęcie: Tesla)
Sposób, w jaki Tesla będzie prowadzić swoją usługę ride-share z samodzielnym Robotaxi i obecnymi pojazdami Tesli używanymi jako Cybercabs, powoli nabiera kształtu.
E-Mobility

Zamiast ogłaszać tani Model 2elon Musk zaplanował na 8 sierpnia odsłonę "specjalnie zbudowanego" Robotaxi i drażnił się z Cybercab z istniejącą flotą Tesli.

Podczas gdy wszystko to nadal zależy od akceptacji regulacyjnej technologii autonomicznej jazdy, sposób, w jaki Tesla zamierza podejść do swojej usługi współdzielenia przejazdów, powoli nabiera kształtu.

Niedawno API Tesli ujawniło ciąg kodu odnoszący się do tak zwanego Rider Quality Score, być może podobnego do tego, który kierowcy Ubera dają swoim klientom.

Przypisana mu wartość zastępcza wynosi 5, podobnie jak skala 1-5 Ubera, do którego usługi ride-share odniósł się Elon Musk, mówiąc o przedsięwzięciach Robotaxi i Cybercab podczas ostatniej rozmowy o zarobkach.

Tesla nawet drażniła się z Wnętrze Robotaxia także projekt interfejsu aplikacji ride-share w promocyjnym filmie https://www.votetesla.com/resources/videos/ opublikowanym przed dorocznym zgromadzeniem akcjonariuszy, które odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, i na którym wyjaśnią się losy pakietu wynagrodzeń Elona Muska w wysokości 56 miliardów dolarów.

W filmie kierowca dzwoni do samojezdnej Tesli Model Y, która udaje się na przód budynku, gdzie zostaje odebrana jako jedyny pasażer, po ustawieniu temperatury powietrza w kabinie, a nawet atmosfery muzycznej za pośrednictwem aplikacji Tesli do wspólnych przejazdów.

Oprócz wskaźnika jakości kierowcy, interfejsy API Tesli ujawniają tryb gościa, który pozwoli właścicielowi ograniczyć takie rzeczy, jak prędkość pojazdu, dostęp do schowka i tworzenie kluczy lub wymagać kodu PIN do jazdy.

Elon drażnił się, że Tesla będzie właścicielem i operatorem floty Cybercab, być może odnosząc się do Robotaxis, ale właściciele Tesli będą mogli wybrać, czy wynająć swój samochód w ramach usługi, porównując ją do Airbnb na kołach.

Tesla pracuje teraz nad niszowe scenariusze dla przyszłych aktualizacji FSD 12, takie jak zjazd wąską uliczką, napotkanie przeszkody i samodzielne cofanie się, ostrzegając o tym swoją flotę, "aby nie utknęłacała masa Tesli na drodze", napiwek Elon Musk.

Proszę kupić złącze ścienne 80A Tesla Gen 2 z kablem 24' na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Wynik Tesla Rider Quality i tryb gościa torują drogę do uruchomienia usług Robotaxi i Cybercab
Daniel Zlatev, 2024-06-11 (Update: 2024-06-11)