Notebookcheck Logo

Elon Musk zapowiada trzy nowe Tesle, w tym prawdopodobnie od dawna plotkowanego Robovana, a także Robotaxi

Elon Musk zapowiada trzy nowe Tesle podczas corocznego spotkania akcjonariuszy Tesli. (Źródło: Tesla via YouTube)
Elon Musk zapowiada trzy nowe Tesle podczas corocznego spotkania akcjonariuszy Tesli. (Źródło: Tesla via YouTube)
Na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy firmy Elon Musk drażnił trzy nowe pojazdy elektryczne opracowywane obecnie w Tesli, charakteryzując je jako "całkiem wyjątkowe". Chociaż nie podano żadnych dalszych szczegółów, można bezpiecznie założyć, że jednym z drażnionych pojazdów jest nadchodzący Robotaxi, który firma ma zaprezentować 8 sierpnia.
E-Mobility

Podczas niedawnego dorocznego spotkania akcjonariuszy Tesli https://www.youtube.com/watch?v=remZ1KMR_Z4elon Musk zapowiedział trzy nowe pojazdy, ale nie udostępnił żadnych dalszych informacji na ich temat, poza stwierdzeniem, że są one "dość wyjątkowe".

Wszystkie trzy pojazdy elektryczne znajdowały się pod osłonami na drażniącym obrazie, siedząc obok obecnej oferty Tesli. Sądząc po ich sylwetkach, jeden z trzech pojazdów wydaje się być vanem lub dużym SUV-em, a pozostałe dwa wyglądają prawie tak samo, przypominając samochód kompaktowy.

Jest wysoce prawdopodobne, a może nawet pewne, że jednym z samochodów jest nadchodząca Tesla Robotaxi, której premiera zaplanowana jest na 8 sierpnia, co potwierdził sam Musk. Biorąc jednak pod uwagę historię Tesli w zakresie spełniania obietnic, interesujące będzie zobaczyć, kiedy nadchodzące "Robotaxi" lub "Cybercab" faktycznie trafi na ulice, biorąc pod uwagę, że technologia Tesli Full Self-Driving (FSD) nie jest jeszcze w pełni autonomiczna.

Tesla zapowiada trzy nowe pojazdy elektryczne, w tym od dawna zapowiadanego Robovana. (Źródło: Tesla via YouTube)
Tesla zapowiada trzy nowe pojazdy elektryczne, w tym od dawna zapowiadanego Robovana. (Źródło: Tesla via YouTube)

Ponadto wcześniej informowano, że Robotaxi, a także zbliżająca się "kompaktowa" Tesla, którą Musk potwierdził, że wciąż jest w fazie rozwoju, będą dzielić tę samą platformę. Na tej podstawie można powiedzieć, że dwa elegancko wyglądające samochody pod przykrywką to prawdopodobnie Robotaxi i Model 2, lub jakkolwiek Tesla nazywa swoją bardziej przystępną cenowo ofertę, która została niedawno przesunięta o rok lub dwa na korzyść Robotaxi.

Jeśli chodzi o furgonetkę, to również krążą o niej plotki od dłuższego czasu, sięgając aż do 2022 roku, kiedy to Musk po raz pierwszy o niej wspomniał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Niedawno poinformowano, że Tesla była w rozmowach z włoskim rządem w celu produkcji elektrycznych ciężarówek / samochodów dostawczych. Biorąc pod uwagę, że Tesla Semi jest produkowana w Nevadzie, podczas gdy Cybertruck jest w Teksasie, nie było jasne, co oznaczają te doniesienia, ale mogły one wskazywać na od dawna plotkowaną furgonetkę Tesli, która może być nazwana "Robovan".

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 06 > Elon Musk zapowiada trzy nowe Tesle, w tym prawdopodobnie od dawna plotkowanego Robovana, a także Robotaxi
Sambit Saha, 2024-06-14 (Update: 2024-06-14)