Notebookcheck Logo

CheckMag | Wygląda na to, że Mig Switchowi brakuje jednej zabójczej funkcji, która mogłaby uczynić go czymś więcej niż tylko narzędziem do piractwa

Czy Mig Switch zapewni coś więcej niż tylko kopie zapasowe i piractwo? (Źródło: Mig Switch)
Czy Mig Switch zapewni coś więcej niż tylko kopie zapasowe i piractwo? (Źródło: Mig Switch)
Mig Switch jest prawdziwy i działa. A przynajmniej według YouTuberów, którzy otrzymali jego przedpremierowe wersje. Podczas gdy Mig Switch jest obecnie dostępny w przedsprzedaży i nie trafił jeszcze w ręce ogółu społeczeństwa, wielkim pytaniem bez odpowiedzi na temat tego urządzenia jest to, czy robi ono cokolwiek innego poza piraceniem gier.
Android Gaming Handheld Software
Opinion by David Devey
Views, thoughts, and opinions expressed in the text belong solely to the author.

Podczas gdy twórcy Mig Switch prawdopodobnie twierdzą, że celem tego urządzenia jest tworzenie kopii zapasowych posiadanych gier, wszyscy wiemy, że historycznie nie do tego służą te urządzenia. Oczywiście znajdą się osoby z dużymi bibliotekami gier, które będą chciały uruchomić wszystkie swoje gry z jednego kartridża lub osoby, które po prostu chcą zachować swoje gry na wieczność, ale bądźmy realistami; większość osób, które kupią Mig Switch, będzie go używać do piractwa.

Każda konsola Nintendo, począwszy od GameBoya i nowszych, ma jakąś wersję flash cart który pozwalał grać w pirackie gry pobrane z Internetu. Jednak wszystkie z nich miały jedną funkcję, której wydaje się brakować w Mig Switch.

Odkąd odkryto, że pierwsza wersja Switcha zawiera exploit , którego nie można załatać scena homebrew na Switchu eksplodowała. Istnieją emulatory dla prawie każdej konsoli od Dreamcasta i wcześniejszych, Moonlight do strumieniowania gier z komputera stacjonarnego, Half-Life 2można nawet zainstalować Android na nim, jeśli naprawdę tego chcesz. Nowsze wersje Switch, w tym Switch Lite (dostępne na Amazon*) można zmodyfikować, aby uruchomić całe to oprogramowanie, ale proces ten wymaga dość technicznych umiejętności lutowania i chęci potencjalnego przekształcenia Switcha w cegłę, co czyni go niedostępnym dla dużej części ludzi. W przeciwieństwie do starych kart flash, nie wydaje się, aby było wiele doniesień o jakimkolwiek rodzaju homebrew działającym z Mig Switch.

Być może zmieni się to, gdy te kartridże trafią w ręce opinii publicznej, ale wysuwanie i ponowne wkładanie kartridża w celu przełączenia się między emulatorami, które chcemy uruchomić, jest w najlepszym przypadku irytujące, a w najgorszym doprowadzi do kilku uszkodzonych gniazd na kartridże. Nintendo Switch zawsze był dla mnie urządzeniem, które było bardziej atrakcyjne ze względu na to, czego nie powinno robić, niż na to, co powinno. Mig Switch, który może uruchomić katalog https://www.gamebrew.org/wiki/List_of_Switch_Homebrew_Applications oprogramowania homebrew Switch byłby kluczowy i prawdopodobnie pobudziłby rynek nowych i używanych urządzeń dla starzejącej się konsoli Nintendo.

Jednakże, w obecnym stanie rzeczy, podczas gdy tworzenie kopii zapasowych gier jest uzasadnionym przypadkiem użycia, kwestie prawne https://www.copyright.gov/help/faq/faq-digital.htmlwokół tego wpadają w nieco szarą strefę i niezależnie od zamierzonego celu, Mig Switch jest urządzeniem, które umożliwia piractwo. Bez argumentu homebrew, trudno sobie wyobrazić, że pozostanie on poza celownikiem zespołu prawnego Big N przez długi czas z tak krótką listą funkcji.

Miejmy nadzieję, że jakaś przedsiębiorcza osoba znajdzie sposób na uruchomienie homebrew na niezmodyfikowanej konsoli i wszyscy będziemy mogli cieszyć się chwałą możliwości używania niezmodyfikowanego Switcha do czegoś więcej niż tylko grania w Animal Crossing (dostępne na Amazon *)). Ale biorąc pod uwagę skłonność Nintendo https://arstechnica.com/gaming/2023/05/nintendo-files-dmca-takedowns-on-switch-emulation-tools-just-before-tears-debut/ do pozywania wszystkichperspektywy nie wyglądają dobrze.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 02 > Wygląda na to, że Mig Switchowi brakuje jednej zabójczej funkcji, która mogłaby uczynić go czymś więcej niż tylko narzędziem do piractwa
David Devey, 2024-02-10 (Update: 2024-02-10)