Notebookcheck Logo

Wygląd serii ASUS ROG Phone 8 potwierdzony w pierwszym oficjalnym teaserze

ASUS ujawnił do tej pory jeden zwiastun związany z ROG Phone 8. (Źródło obrazu: ASUS)
ASUS ujawnił do tej pory jeden zwiastun związany z ROG Phone 8. (Źródło obrazu: ASUS)
ASUS potwierdził, że wkrótce zastąpi ROG Phone 7 i ROG Phone 7 Ultimate. Nowa seria smartfonów do gier, która jak można się spodziewać pojawi się jako ROG Phone 8, wydaje się odchodzić od estetyki wzornictwa, którą ASUS ustanowił we wcześniejszych modelach.
Android Gaming Smartphone

ASUS oficjalnie zaczął drażnić się ze swoim kolejnym smartfonem do gier. Chociaż firma nie ujawniła jeszcze daty premiery, potwierdziła nazwę marketingową urządzenia i przedstawiła wczesne spojrzenie na jego projekt. Zgodnie z oczekiwaniami, ASUS zastąpi swoje smartfony ROG Phone 7 serią ROG Phone 8. Obecnie nie jest jasne, czy pokazane urządzenie to zwykły ROG Phone 8, czy też bardziej zaawansowany model.

Dla kontekstu, ostatnie wycieki benchmarków ujawniły, że ASUS stworzył co najmniej dwa warianty z AI2401_A i AI2401_D. Opierając się na odpowiednich listach Geekbench, oba będą wykorzystywać Snapdragon 8 Gen 3 co ASUS zasugerował już w październiku w październiku. Jednak włączenie 24 GB pamięci RAM do AI2401_D sugeruje, że model ten zostanie ostatecznie wprowadzony na rynek jako ROG Phone 8 Ultimate, a AI2401_A będzie służył jako zwykły ROG Phone 8.

Wygląda na to, że seria ROG Phone 8 będzie miała stonowany design w porównaniu do swojego poprzednika, który charakteryzował się stosunkowo wyszukanym brandingiem i detalami na tylnym panelu. Ponadto, chociaż potrójna konfiguracja tylnej kamery pozostaje, ASUS przeprojektował swoją obudowę, aby była bardziej dumna z tylnego panelu ROG Phone 8 niż w serii ROG Phone 7. Ponadto powracają akcenty zorientowane na graczy, takie jak port USB typu C zamontowany poziomo, a także widoczne logo ASUS Republic of Games (ROG). Przypuszczalnie ASUS przedstawi więcej szczegółów na temat serii ROG Phone 8 w okresie świątecznym i na początku 2024 roku.

(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS)
(Źródło obrazu: ASUS - edytowane)
(Źródło obrazu: ASUS - edytowane)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Wygląd serii ASUS ROG Phone 8 potwierdzony w pierwszym oficjalnym teaserze
Alex Alderson, 2023-12- 8 (Update: 2023-12- 8)